7 let, 12 mesecev

Union Olimpija Jaka Blažič Primož Brezec Klemen Prepelič

Sreda, 19. 2. 2014, 14.19

Olimpija s porazom sklenila evropsko sezono, incident Zorana Predina

Košarkarji Olimpije so s porazom proti Budivelniku sklenili sezono eurocupa. Po tekmi je prišlo do incidenta med gledalci in sodniki. Primož Brezec je premagal Jako Blažiča, oba pa sta napredovala.

Pri Olimpiji so se prebili v drugi krog, kjer pa jim je uspelo enkrat zmagati, na zadnji tekmi drugega dela pa so bili poraženi proti Budivelniku. Po tekmi pa je med gledalci zavrela vroča kri, predvsem zaradi nekaterih spornih sodniških odločitev, Zoran Predin, pevec in zvesti navijač Olimpije, pa je celo udaril sodnika.

V isti skupini je Banvit premagal Hapoel, Klemen Prepelič pa je za turški klub zbral 12 točk in po dva skoka ter podaji v 18 minutah. Vendar je Banvit izpadel.

Crvena zvezda Jake Blažiča je bila doma poražena proti Nižniju Primoža Brezca (74:78). Na ta način je ruski klub zasedel prvo mesto v skupini, Beograjčani pa so napredovali kot drugi. Blažič je zbral 7 točk, 3 skoke in podaja v 22 minutah, Brezec pa je po dolgem času spet bil v kadru in prispeval 14 točk in 4 skoke v 22 minutah.

Walter Jeklin je bil z Zielono Goro poražen proti Ostendeju (80:84).