14.41

Union Olimpija Zenit Eurocup

Torek, 4. 11. 2014, 14.41

Olimpija do dragocene zmage, poraz obeh Slovencev (foto)

Na tekmi četrtega kroga Eurocupa so košarkarji Olimpije z 89:84 premagali ruski Zenit. Mirza Begić, trenutni kapetan, naj bi imel ponudbo iz Turčije.

Olimpija je na četrti tekmi EuroCupa dosegla še tretjo zmago, prvo pred domačim občinstvom, ki so ga proti Zenitu sestavljali tudi Green Dragons. Rusi so padli z 89:84. Olimpija je srečanje izvrstno odprla, od prvih desetih metov iz igre zgrešila le enkrat in med drugim v prvi četrtini zadela šest trojk. Njena najvišja prednost v prvi polovici tekme večkrat dosegla 16 točk, v tretji četrtini tudi dve več.

A v zadnjih petih minutah so Rusi v lovu na Olimpijo uprizorili zadnji protinapad. Prednost so vse bolj zniževali, dve minuti pred koncem, potem ko se je že zdelo, da so Ljubljančani na varnem, so celo znižali zaostanek na le dve točki, vendar so se zeleno-beli kljub 16 zgrešenim prostim metom obranili in slavili z 89:84.

Strelsko in s skoki se je izkazal Sasu Salin (19/10), z učinkovitostjo Mirza Begić (17), s podajami Luka Rupnik in Gregor Hrovat (po 5). Naslednjo tekmo bo Olimpija igrala na gostovanju pri Rigi 11. novembra. Preostali dve tekmi v skupini D bosta na sporedu v sredo. Pomerila se bosta Himki in Szolnoki ter Bešiktaš in Riga.

Edo Murić je dosegel 12 točk za Partizana, a je njegov klub v Volgogradu izgubil z 59:61 in je še vedno brez zmage. Aleksandar Ćapin je s podgoriško Budućnostjo gostil Lokomotivo iz Krasnodarja in tudi izgubil. Rezultat je bil 77:63 za Ruse.