Sreda, 8. 6. 2016, 16.12

Novi trener Krke je Dejan Mihevc

Dejan Mihevc | Foto Vid Ponikvar

Vladimirja Anzulovića je na klopi novomeške Krke nasledil Dejan Mihevc, ki je v zadnjih letih vodil ekipo iz Šentjurja, od koder prihaja.

Po končani sezoni, v kateri so osvojili pokal Spar, prišli v drugi krog pokala Fiba, si s prvim mestom v ligi za prvaka zagotovili igranje v mednarodni ligi ABA v prihodnji sezoni in potem v polfinalu končali letošnje državno prvenstvo s porazom proti Heliosu, so se v Krki odločili, da vodenje članske ekipe zaupajo mlademu in uspešnemu trenerju Dejanu Mihevcu.

Ta prihaja iz Šentjurja, kjer je zadnji dve sezoni vodil ekipo tamkajšnjega prvoligaša Tajfuna in v sezoni 2014/2015 z njo osvojil naslov državnega prvaka in slovenski superpokal.

Tudi z izkušnjo iz tujine

Trenersko pot je začel v mlajših selekcijah domačega kluba in kot pomočnik več trenerjev članske ekipe. Kariero je nadaljeval pri Košarkarski zvezi Slovenije kot vodja reprezentanc mlajših starostnih kategorij in selektor kadetske reprezentance. Deloval je tudi v Angliji, kjer je vodil ekipo London Leopards in z njo osvojil naslov državnega in pokalnega zmagovalca ter bil imenovan za trenerja leta v Diviziji 1.

Po vrnitvi v Slovenijo je v sezoni 2013/14 vodil ekipo Grosupljega in se z njo uvrstil v četrtfinale prvenstva Slovenije.