Goran Dragić Goran Dragić Beno Udrih Saša Vujačić

Sobota, 2. 1. 2016, 16.34

Miami boljši od Washingtona, Dragić drugi strelec ekipe

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA na sporedu pet tekem. Na parket sta stopila tudi dva slovenska košarkarja Goran Dragić in Beno Udrih. Saša Vujačić je obsedel na klopi.

Košarkarji Miamija so v noči na ponedeljek gostovali pri Washington Wizards in na koncu zasluženo zmagali. Tekma se je končala z izidom 75:97, veliko zaslug za zmago Vročice pa je imel trenutno najboljši slovenski košarkar Goran Dragić. Gogi je za svojo ekipo prispeval 18 točk, pet podaj in dva skoka ter bil drugi igralec ekipe. Pri Miamiju je bil s 23 točkami najbolj razpoložen Chris Bosh. Svoje minute je dobil tudi drugi slovenski košarkar pri Miamiju Beno Udrih. Ta je v 17 minutah v svojo statistiko vpisal štiri točke, šest podaj in tri skoke. Pri domačih košarkarjih je največji delež prispeval John Wall - 14 točk.

Uspešno so na domačem parketu igrali tudi New York Knicks, ki so tokrat premagali Atlanta Hawks. Saša Vujačić ni stopil na igrišče. Tekma se je končala z izidom 111:97 v korist New Yorka.

Izjemen dosežek je na tekmi v Torontu uspel igralcu Chicaga Jimmyju Butlerju. V drugem polčasu je dosegel 40 točk, kar je točko več od najboljšega dosežka legendarnega Michaela Jordana v dresu Bulls.