6 let

Liga NBA, 9. april

Dragić jih tako malo še ni dosegel, vroči balkanski obračun Srbu #video

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miamija, ki že imajo zagotovljen nastop v končnici lige NBA, so na domačem parketu proti Oklahoma Cityju doživeli visok poraz (93:115). Gostje so si tako zagotovili udeležbo v končnici, ponovno pa je izstopal raznovrstni Russell Westbrook. Slovenski as Goran Dragić je pri Vročici v skromnem strelskem večeru, ki ga je zaznamoval hud padec v zadnji četrtini, prispeval le štiri točke. Znanih je že 15 od 16 udeležencev izločilnega dela.

Dvoboj v dvorani American Airlines Arena je bil odločen v zadnji četrtini. Še osem minut pred koncem je bil rezultat izenačen (86:86), nato pa so gostje, ki so potrebovali zmago za preboj v končnico, prestavili v višji obrat in nadigrali Vročico. V zadnji četrtini so tako odpihnili Miami z 39:12, kar je najslabša četrtina Vročice v klubski zgodovini na domačem parketu in tretja najslabša četrtina vseh časov.

Vrhunci srečanja v Miamiju:

Gostom sprva ni kazalo tako dobro. Zgrešili so uvodnih deset metov iz igre in dovolili Miamiju, da jim je ušel na 18 točk razlike. Pozneje so se razigrali, zlasti Russell Westbrook, ki je prispeval 23 točk, 18 skokov in 13 asistenc. To je bil že njegov 25. trojni dvojček v tej sezoni.

Dragić: Razpadli smo

Dragić je proti Oklahoma Cityju dosegel najmanj točk v tej sezoni. | Foto: Reuters Dragić je proti Oklahoma Cityju dosegel najmanj točk v tej sezoni. Foto: Reuters Slovenski as Goran Dragić je ob skromnem metu iz igre (2 od 10) v 29 minutah dosegel le štiri točke, kar je veliko manj od njegovega povprečja v sezoni (17,5 točke), ki jo je kronal s krstnim nastopom na zvezdniški tekmi All Star. Podobno usodo je doživel veteran Dwayne Wade, ki je dosegel šest točk z metom 2/10.

"Razpadli smo. Do takrat smo igrali dobro, bili konkurenčni, a naredili preveč prekrškov in tekmecu omogočili preveč prostih metov," je priznal Ljubljančan. Oklahoma City je zgolj v zadnji četrtini (15) izvajala več prostih metov kot Miami na celotni tekmi. Dragić v tej sezoni še ni dosegel tako majhnega števila točk. Pred tem je najmanj točk (5) prispeval 27. januarja proti Charlottu.

Miami, ki bo v noči na četrtek v zadnji tekmi rednega dela gostil Toronto, je po visokem domačem porazu v vzhodni konferenci padel na sedmo mesto. Na zadnjih petih tekmah je zmagal le dvakrat.

Do kljukice še Oklahoma City, New Orleans in San Antonio

Po zmagi Oklahome na Floridi je znanih 15 od 16 udeležencev končnice lige NBA. Nastop v končnici sta si zagotovila tudi New Orleans in San Antonio. Za zadnje mesto, ki še vodi v končnico, se v zahodni konferenci potegujeta Minnesota in Denver.

Kako je Denver premagal Portland?

Zadnji je na krilih izjemnega srbskega zvezdnika Nikole Jokića, ki je vknjižil jubilejni deseti trojni dvojček v tej sezoni, premagal Portland, pri katerem je izstopal center iz Bosne in Hercegovine Nusuf Jurkić. Košarkar, ki je pred leti nosil dres Laškega, je prispeval 20 skokov in 19 asistenc. Tako je vroči balkanski obračun na koncu pripadel Srbu.

Miami Heat : Oklahoma City Thunder 93:115
Richardson 18, Whiteside 16, 8 sk., Winslow (9 sk.) in T. Johnson 12, Dragić 4 (met za tri 0/3, met za dve 2/7), 7 asist., 2 sk., 2 izg. žogi v 29 minutah; George 27, Westbrook 23, 18 sk., 13 asist., Grant 17

Detroit Pistons : Toronto Raptors 98:108
Kennard 20, 7 sk., Jackson 16, 9 asist., Smith 15; Valančiunas 25, 9 sk., DeRozan 16, 7 asist., Pöltl 12, 7 sk.

Brooklyn Nets : Chicago Bulls 114:105
Crabbe 41 (met za tri 8/11), Russell 21, 11 asist., 6 sk., Dinwiddie 20, 7 asist.; Kilpatrick 16, Payne 15, 6 asist., Portis 14, 7 sk.

New York Knicks : Cleveland Cavaliers 109:123
Beasley 20, Ntilikina (6 sk., 5 asist.) in Lee (6 sk.) 17, Thomas 14, 7 sk., Burke 12, 8 asist.; Love 28, James 26, 11 asist., 6 sk., Smith (7 sk.) in Clarkson 16

Milwaukee Bucks : Orlando Magic 102:86
Muhammad 22, 8 sk., Bledsoe 20, 12 sk., 11 asist., Middleton 18, 7 sk., 6 asist., Parker 16, 9 sk.; Vučević 17, 10 sk., 7 asist., Biyombo 14, 6 sk.

Minnesota Timberwolves : Memphis Grizzlies 113:94
Towns (18 sk.) in Teague (8 asist.) 24, Butler 15; McLemore 18, 7 sk., D. Brooks 15, Rabb (8 sk.) in M. Brooks 14

San Antonio Spurs : Sacramento Kings 98:85
Gay 18, 6 sk., Ginobili 17, 6 sk., Aldridge (14 sk.) in Mills 15; Cauley-Stein 25, 10 sk., Fox 21, 7 asist., Hield 17

Denver Nuggets : Portland Trail Blazers 88:82
Barton 22, 7 sk., Jokić 15, 20 sk., 11 asist., Murray in Harris 12; Lillard 25, Nurkić 20, 19 sk., McCollum 16, 7 sk.

Los Angeles Clippers : New Orleans Pelicans 100:113
Thornwell 20, 7 asist., Harrell 15, 8 sk., 6 asist., Marjanović 12, 9 sk.; Davis 28, 6 sk., Mirotić 24, 16 sk., Moore 19, Clark 13, 6 asist.