1

Boston Celtics Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić NBA Liga NBA

Sreda, 6. 1. 2021, 22.30

LIGA NBA, 6. JANUAR

Na tekmi, ki je skoraj ne bi bilo, za Dragića in druščino usodna zadnja sekunda #video

1

Goran Dragić | Boston Celtics so s 107:105 v gosteh premagali Miami Heat Gorana Dragića. | Foto Guliverimage/Getty Images

Boston Celtics so s 107:105 v gosteh premagali Miami Heat Gorana Dragića.

V nemirni noči, ki jo je v ZDA močno zaznamovalo nasilje pred ameriškim kongresom v Washingtonu, je bilo na delu kar 22 košarkarskih ekip, tudi Miami Heat z Goranom Dragićem na čelu. Vročica, ki je proti lanskim tekmecem v finalu vzhodne konference Boston Celtics igrala doma, je izgubila s 105:107. Zadnji žebelj v krsto Miamija je zabil novinec v ligi NBA, 22-letni branilec Payton Pritchard. Goran Dragić je v igro vstopil s klopi ter v 28 minutah dosegel 14 točk in prispeval dve asistenci.

Dogajanje pred kongresom pod vprašaj postavilo tekmo na Floridi

Tekma v Miamiju je bila vse do zadnjih minut pod vprašajem, saj so se košarkarji odločali, ali naj zaradi burnega dogajanja pred ameriškim kongresom - privrženci Donalda Trumpa so na nasilen način zahtevali razveljavitev predsedniških volitev in oprostilno sodbo za belopoltega policista, ki je avgusta lani v hrbet ustrelil temnopoltega Jacoba Blaka in ga ohromil - sploh stopijo na parket.

Branilec Bostona Payton Pritchard je dosegel zadnji koš za zmago Bostona. | Foto: Guliverimage/Getty Images Branilec Bostona Payton Pritchard je dosegel zadnji koš za zmago Bostona. Foto: Guliverimage/Getty Images

Trenerji so končno odločitev prepustili igralcem in ti so se odločili, da čustva postavijo na stran in vendarle opravijo svoje delo. Igralec Bostona Jaylen Brown, ki je sinoči dosegel 21 točk, je dejal, da je šport pogosto način, s katerim se med ljudi prinese vsaj nekaj veselja.

Protestno klečanje med himno in posebna izjava

Obe ekipi sta med igranjem himne v dvorani American Airlines pokleknili, v skupni izjavi klubov pa zapisali, da tudi v novem letu ne bodo pozabili na krivice, ki se dogajajo v družbi, in da bodo nadaljevali svoja prizadevanja za enakopravnost.

Tekmo so bolje začeli gostje iz Bostona, ki so po prvi četrtini vodili že s 34:26, prvi polčas pa končali z vodstvom 53:45. Košarkarji Miamija so se prebudili v tretji četrtini (delni izid 35:27 za Miami), nato pa vseskozi lovili nasprotnika, ki je zadnjo minuto pred koncem tekme vodil že za deset točk.

Dragič s trojko do izenačenja

A se igralci Miamija niso vdali. Jimmy Butler je dosegel 26 točk in osem skokov, Duncan Robinson 16, Bam Adebayo 15, Goran Dragić, ki je v igro vstopil s klopi in v 28 minutah dosegel 14 točk in dve asistenci, pa je le dobrih 13 sekund pred koncem tekme s trojko poskrbel za izenačenje na 105:105.

Novinec do usodnega zadetka v zadnji sekundi

A veselje domačih ni trajalo dolgo. Na drugi strani je koš, in to v zadnji sekundi srečanja, zadel tudi novinec v ligi NBA, 22-letni branilec Bostona Payton Pritchard (šest točk, štiri asistence in šest skokov), ki je zadel za končnih 107:105 za Boston Celtics.

Prvi strelec Keltov je bil s 27 točkami Jayson Tatum, Jaylen Brown pa je kot rečeno k zmagi prispeval 21 točk.

Vrhunci obračuna med Miamijem in Bostonom:

To je šesta zmaga Bostona na osmih tekmah nove sezone in četrti poraz ob treh zmagah za Miami. Moštvi sta si nazadnje nasproti stali v lanskem finalu vzhoda, zmage in napredovanja v veliki finale pa so se takrat po zmagi s 4:2 v seriji veselili košarkarji Miamija.

Beal začaral kar 60 točk

Večina tekem NBA se je začela s političnim protestom po dogodkih na Kapitolu. Joel Embiid je na tekmi proti Washington Wizards dosegel 38 točk, Seth Curry pa 28 in skupaj sta pomagala Philadelphii 76ers premagati (141:136) tudi izjemno predstavo Bradleyja Beala in njegovh 60 točk.

V Orlandu je Terrence Ross dosegel 20 točk, Dwayne Bacon pa 19 in skupaj sta popeljala Magic do zmago s 105:94 nad Cleveland Cavaliers. A zmago je očrnila huda poškodba kolena Markuella Fultza v prvi četrtini, zaradi katere je moral predčasno končati sezono.

Gordon Hayward se je Charlottu oddolžil za 120-milijonsko pogodbo in s 44 točkami dosegel strelski rekord kariere na tekmi proti Atlanta Hawks (102:94). Indiana Pacers, za katere je Malcolm Brogdon dosegel 35 točk, so s 114:107 premagali ekipo Houston Rockets, pri kateri se prvi zvezdnik James Harden z zanj skromnimi 15 točkami in 12 podajami ni izkazal.

Milwaukee Bucks so na čelu z MVP lige Giannisom Antetokounmpom, ki je dosegel 25 točk, zlahka s 130:115 premagali Detroit Pistons, košarkarji Oklahoma City Thunderja pa so v New Orleansu tesno, s 111:110 premagali Pelicans. Los Angeles Clippers so v San Franciscu s 108:101 na krilih 21 točk Kawhija Leonarda in Paula Georgea premagali Golden State Warriors.

Luka Dončić
Sportal Pri Dončiću k sreči ni bilo nič resnega

Liga NBA, 6. januar

Miami Heat : Boston Celtics 105:107
J. Butler 26, 8 sk., B. Adebayo 15, 10 as. In 8 sk., Goran Dragič 14 in 2 as. v 28 minutah (5/12 met iz igre, 1/5 trojke in 3/3 prosti meti); J. Tatum 27, J. Brown 21, 12 sk., D. Theis 13

Indiana Pacers : Houston Rockets 114:107
M. Brogdon 35, 7 as., D. Sabonis 22, 12 sk., J. Holiday 20; J. Wall 28, E. Gordon 20

Orlando Magic : Cleveland Cavaliers 105:94
T. Ross 20, D. Bacon 19; C. Sexton 21, A. Drummond 19, 15 sk.

Philadelphia 76ers : Washington Wizards 141:136
J. Embiid 38, S. Curry 28; B. Beal 60 (20/35 met iz igre, met za tri 7/10), 5 as., R. Westbrook 20, 12 as.

Atlanta Hawks : Charlotte Hornets 94:102
J. Collins 23, 11 as., K. Huerter 19; G. Hayward 44, 7 as.

New York Knicks : Utah Jazz 112:100