Pomembna zmaga za Brooklyn Nets, Dragić spet ni mogel igrati

1

Kyrie Irving | Goran Dragić ni igral proti Houstonu. | Foto Guliverimage

Goran Dragić ni igral proti Houstonu.

V ligi NBA se nadaljuje hud boj za končnico. Dobro izhodišče v play-inu iščejo Brooklyn Nets, ki so v noči na sredo dosegli pomembno zmago. Nets so se pomerili s Houstonom in zmagali z izidom 118:105. Ob tem jim še na drugi tekmi ni mogel pomagati Goran Dragić. Ta ni igral zaradi upoštevanja varnostnega in zdravstvenega protokola v povezavi s covid-19.

Košarkarji Brooklyn Nets so na domačem parketu dominirali predvsem v prvem polčasu, v drugi in tretji četrtini so bili po delnem izidu malce boljši Houston Rockets, a so na koncu vseeno zasluženo slavili soigralci našega Gorana Dragića.

Pri Brooklynu je bil daleč najbolj razpoložen Kyrie Irving, ki je v svojo statistiko vpisal 42 točk in bil ključni igralec v zadnji četrtini, potem ko so zapravili prednost 21 točk. Gostje so se jim namreč približali že na šest točk razlike.

"Ko se tekma začne, nimamo vsega pod nadzorom ali pa imamo veliko prednost in jo zapravimo. Potem pride čas, ko moramo stopiti na plin," je po tekmi povedal Irving. Kevin Durant je prispeval 18 točk, Bruce Brown 15, Cam Thomas pa 13 točk. Andre Drummond je tekmo končal z desetimi točkami in 11 skoki.

Ob porazih Clevelanda, Atlante in Charlotta so se Brooklyn Nets s to zmago povzpeli na osmo mesto v vzhodni konferenci.

Pri Raketah je bil najbolj razpoložen Kevin Porter Jr. (36 točk), Jalen Green pa je dosegel 30 točk.

Kansas NCAA prvak
Sportal Kansas pred 70 tisoč navijači osvojil košarkarsko prvenstvo NCAA

Goran Dragić se ne počuti dobro

"Goran se ne počuti dobro, ima vse znake okužbe s koronavirusom, več pa ne vem," je po predzadnji tekmi Brooklyna dejal trener kluba Steve Nash. Ob Dragiću niso igrali še David Duke, Day’Ron Sharpe, Ben Simmons in Joe Harris.

Dragićevo ekipo do konca rednega dela, vključno s tekmo s Houstonom, čakajo še trije obračuni, v najboljšem primeru si lahko priigra sedmo mesto in boljše izhodišče za play-in.

Nikola Jokić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nikola Jokić Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Nikola Jokić je bil spet prepuščen samemu sebi

Denver je brez Vlatka Čančarja s 97:116 izgubil proti San Antoniu. Srb Nikola Jokić je bil znova prepuščen samemu sebi, dosegel je sicer 41 točk in zbral 17 skokov, a brez razpoloženih soigralcev to ni zadostovalo za zmago. Na drugi strani je kar šesterica košarkarjev dosegla dvomestno število košev, za 22. zaporedno uvrstitev Houstona v končnico pa sta Devin Vassell in Kerldon Johnson dosegla po 20 točk.

Denver je po porazu še vedno na šestem mestu zahoda, Dallas z Luko Dončićem, ki ga ponoči čaka gostovanje v Detroitu, pa je četrti.