Utah Jazz Vlatko Čančar Vlatko Čančar Nikola Jokić Denver Nuggets Liga NBA

Ponedeljek, 1. 2. 2021, 6.51

Liga NBA, 31. januar

Denver prekinil zmagoviti niz Utaha, priložnost tudi za Čančarja

Nikola Jokic | Nikola Jokić, Vlatko Čančar in druščina so ustavili zmagoviti niz moštva Utah Jazz. | Foto Guliverimage/Getty Images

Nikola Jokić, Vlatko Čančar in druščina so ustavili zmagoviti niz moštva Utah Jazz.

Košarkarji Denver Nuggets so na krilih Nikole Jokića ohladili najbolj vročo ekipo severnoameriške lige NBA Utah Jazz. Soigralec slovenskega košarkarja Vlatka Čančarja je z izenačenim strelskim rekordom kariere - dosegel je 47 točk, od tega 33 v prvem polčasu - popeljal Zlata zrna do zmage s 128:117. Čančar je odigral dve minuti in zgrešil en prosti met.

Nikola Jokić je domačo tekmo proti najbolj vroči ekipi lige izjemno začel, 22 točk je dosegel v uvodni četrtini, polčas pa končal že pri 33 točkah. Svojemu strelskemu rekordu (ob metu iz igre 17:26, zadel je tudi vse štiri trojke) je dodal 12 skokov za 20. dvojni dvojček.

Vrhunci obračuna med Denver Nuggets in Utah Jazz (128:117)

"V tem trenutku je Utah Jazz najboljša ekipa v NBA, fantje igrajo izjemno, nanizali so 11 zmag, s parketa odlično zadevajo. To je bila za nas res lepa zmaga," je po tekmi dejal junak večera Jokić, ki so ga soigralci sicer spodbujali, naj gre s klopi in do številke 50, a je sam zavrnil pobude.

Najdaljšega zmagovitega niza v letošnji sezoni je konec

Nuggets so tako zaustavili najdaljši zmagoviti niz katere od ekip v ligi to sezono. Utah Jazz ostajajo pri 11 zaporednih zmagah.

Denver je z zmago nad Utahom - slavili so tudi Los Angeles Clippers, ki so bili s 129:115 boljši od New York Knicks - obenem pomagal losangeleški ekipi na vrh zahodne konference z najboljšim izkupičkom lige 16-5.

V Madison Square Gardnu je Kawhi Leonard z 28 točkami popeljal Clippers do zmage nad Kratkohlačniki, pri katerih je Julius Randle zbral 27 točk.

Bradley Beal in Russell Westbrook sta bila odločilna, da so Washington Wizards v trilerju premagali Brooklyn Nets s 149:146. Beal in Westbrook sta oba zadela trojki v zadnjih sekundah tekme ter pomagala Čarovnikom šokirati Kevina Duranta in njegove mrežice.

Westbrook je končal pri 41 točkah, desetih skokih in osmih podajah, vodilni strelec lige NBA Beal pa pri 37 točkah. Na drugi strani je Durant prav tako zbral 37 točk.

Tobias Harris je k zmagi Philadelphie nad Indiano s 119:110 prispeval 27 točk.  | Foto: Guliverimage/Getty Images Tobias Harris je k zmagi Philadelphie nad Indiano s 119:110 prispeval 27 točk. Foto: Guliverimage/Getty Images

V Indianapolisu je Tobias Harris deset od svojih skupno 27 točk dosegel v zadnji četrtini, Philadelphia 76ers pa so po preobratu s 119:110 premagali Indiana Pacers.

Vodilna ekipa vzhodne konference je manj kot deset minut pred koncem zaostajala še za 16 točk, vendar ji je uspelo zrežirati preobrat in doseči šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah, čeprav tokrat brez prvega zvezdnika Joela Embiida.

Liga NBA, 31. januar:

New York Knicks : Los Angeles Clippers 115:129
J. Randle 27, 12 skokov, R. Barrett 23; K. Leonard 28, R. Jackson 18

Denver Nuggets : Utah Jazz 128:117
N. Jokić 47 (od tega 33 v prvem polčasu, met iz igre 17/26, met za tri 4/4), 12 skokov, Čančar v dveh minutah na parketu zgrešil en prosti met; B. Bogdanović 29, R. Robert 12, 8 skokov

Indiana Pacers : Philadelphia 76ers 110:119
M. Brogdon 25, D. Sabonis 21, A. Holiday 17; T. Harris 27, 8 skokov, B. Simmons 21

Toronto Raptors : Orlando Magic 115:102
P. Siakam 30, 10 skokov, K. Lowry 12, 15 asistenc, T. Davis 12, D. Bembry 12; C. Anthony

Washington Wizards : Brooklyn Nets 149:146
R. Westbrook 41, 10 skokov, 8 asistenc, B. Beal 37; K. Durant 37, J. Harris 30, K. Irving 26

Minnesota Timberwolves : Cleveland Cavaliers 109:104