Liga NBA, 20. november

Pošastna tekma Antetokounmpa #video

1

Giannis Antetokounmpo | Charlotte Hornets so v zadnjem času v izjemni formi. Dobili so zadnjih pet tekem v ligi NBA. | Foto Reuters

Giannis Antetokounmpo je znova dokazal, zakaj je bil že dvakrat najbolj koristen igralec lige NBA. Za zmago svojega Milwaukeeja proti Orlandu je dal 32 točk in imel še 20 skokov. Poglejte si vrhunce njegove tekme.

Phoenix Dallas Dončić
Sportal Dallas brez Dončića ne zmore, Golden State pa zmaguje tudi brez Curryja

Milwaukee Bucks v prvem mesecu nove sezone lige NBA niso bili tako dominantni kot v nekaj zadnjih, a zdaj igrajo vse bolje. Prvič po treh tednih imajo tudi več zmag kot porazov – devet proti osem.

"Smo vse boljši, vse bolj tekmovalni," je nastop proti Orlando Magicom ocenil Giannis Antetokounmpo. Predvsem je sam vzel stvari v svoje roke: 32 točk in kar 20 skokov. Polovico naloge so postorili že v prvi četrtini, ko so imeli niz 18:2.

Washingtonu tesen dvoboj z Miamijem

Košarkarji Washingtona so dobili dvoboj z Miamijem tesno s 103:100 in se povzpeli na drugo mesto v vzhodni konferenci. Obe ekipi imata zdaj po 11 zmag, eno manj od vodilnega Brooklyna. Pri zmagovalcih je z 21 koši in devetimi podajami izstopal Bradley Beal, kar četverica košarkarjev pa je dosegla dvomestno število košev. Pri Miamiju, ki je v tretji četrtini vodil že za 16 točk in je v četrtek dobil medsebojni dvoboj na Floridi s 112:97, je bil z 29 točkami najboljši Jimmy Buttler.

Tekmo je odločila napeta končnica. Slabe štiri minute pred koncem je Miami vodil s 96:88, dve minuti in 15 sekund pred koncem pa sta bili ekipi poravnani na 96 točkah. Washington je nato povedel s trojko Spencerja Dinwiddieja, Miami pa se je približal na točko. Tekmo je v prid domačih nato odločil Kyle Kuzma, ki je v zadnjih sekundah zadel štiri proste mete, ne pa tudi zadnja dva, kar je Bamu Adebayu ponudilo zadnji med za izenačenje, a je zmaga ostala v prestolnici.

Kdaj bodo naslednjič igrali Slovenci?

Kdaj bodo naslednjič na delu klubi v ligi NBA s slovenskimi legionarji? V nedeljo zvečer, ob izjemno ugodnem terminu za ljubitelje košarke v Evropi (začetek ob 21.30), se bosta v dvorani Staples udarila stara znanca iz zadnjih dveh končnic Los Angeles Clippers in Dallas Mavericks. Pri gostih iz Teksasa, ki so v zadnjih dveh dvakrat gostovali pri Phoenixu in brez pomoči Luke Dončića vpisali dva poraza, je vprašljiv nastop 22-letnega Ljubljančana.

Pri Phoenixu se bo v noči na ponedeljek mudil Denver, pri katerem je Vlatko Čančar odpravil zdravstvene težave, a nazadnje še ni kandidiral za tekmo, izjemno zahtevno delo pa čaka Toronto Gorana Dragića, saj bo gostoval pri vročem Golden Statu, pri katerem (tudi) v tej sezoni blesti Stephen Curry.