Liga ABA 2, drugi turnir

Helios po katastrofi v zadnji četrtini v BiH ostal brez vsega

Blaž Mahkovic | Blaž Mahkovic je proti Širokemu dosegel kar 30 točk. | Foto Vid Ponikvar

Blaž Mahkovic je proti Širokemu dosegel kar 30 točk.

Košarkarji Helios Suns so drugi turnir lige Aba 2 v Banjaluki zaključili s tremi porazi. V zadnjem obračunu so, potem ko so imeli na začetku zadnje četrtine že 21 točk prednosti, po podaljšku izgubili proti Širokemu z 72:77 (25:13, 41:28, 58:39, 69:69).

Helios Suns Krka
Sportal Domžalčani proti MZT za las prekratki

Domžalčani imajo po sedmih krogih vsega eno zmago, pa še to so dosegli za zeleno mizo, saj se njihov nasprotnik na prvem turnirju v Srbiji zaradi okužb z novim koronavirusom ni pojavil na igrišču.

V Banjaluki je bil Helios Suns dvakrat na pragu uspeha. Uvodno tekmo v torek z MZT Skopjem je izgubil, potem ko je v zadnji minuti in 16 sekundah nadoknadil sedem točk zaostanka in v zadnji sekundi zgrešil met za zmago, tokrat pa je zadnjo četrtino izgubil z 11:30 in klonil v podaljšku. Vmes je moral priznati premoč še Sutjeski.

Najboljša strelca pri Helios Suns, ki je ves čas turnirja zaradi zdravstvenih težav nastopal z devetimi igralci, sta bila Blaž Mahkovic s 30 točkami in Kaleb Alejandro Joseph z dvanajstimi.

Naslednji turnir lige Aba 2 v varovanem okolju oziroma takoimenovanem mehurčku bo v začetku marca.