liga ABA KK Krka Novo mesto Petrol Olimpija Budućnost Podgorica Zadar

Ponedeljek, 28. 1. 2019, 22.50

LIGA ABA, 17. KROG

Prvaki osvojili Tivoli: Olimpija prikovana na dno lestvice

1

Petrol Olimpija Budućnost | Olimpija je zabeležila še 12 poraz v ligi ABA. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je zabeležila še 12 poraz v ligi ABA.

V zadnji tekmi 17. kroga lige ABA so košarkarji Olimpije v Tivoliju z 72:77 izgubili proti prvaku Budućnosti. Krka je v nedeljo na obračunu zadnjeuvrščenih moštev ugnala Zadar in prišla do pomembne zmage v boju za obstanek.

Ljubljančani so dobro odprli srečanje in se v prvi četrtini uspešno upirali favoriziranemu nasprotniku. Po 10 minutah sta bili moštvi izenačeni (23:23), a nato je Olimpija popustila, Budućnost pa do polčasa ušla na +15 (53:38). Ravno slaba druga četrtina jo je na koncu stala zmage. Zmaji so v drugem delu zaigrali bolje, dobili tako tretjo kot četrto četrtino, vseeno pa je bilo to premalo za črnogorski skalp (72:77).

Pri Olimpiji je 19 točk dosegel Domen Lorbek. Zadel je kar pet trojk. Miha Lapornik jih je prispeval 13, Jan Špan pa 12. Pri prvakih je bil najbolj razpoložen Edwin Jackson, ki je dosegel 18 točk.

Fotogalerija iz Stožic (fotograf: Vid Ponikvar):

1 / 9

Krka do pomembne zmage

Novomeščani so v Zadru prišli šele do svoje pete zmage v jadranski sezoni, k njej je z 18 točkami in šestimi asistencami izdatno prispeval prav Zadarčan v dresu Krke Dominik Mavra, Jure Balažič je dodal 11 točk, Luka Lapornik pa 10.  Najboljši strelec pri Zadru je bil Američan Mario Little s 13 točkami.

Na uvodni tekmi je hrvaški prvak Cedevita vodilni Crveni zvezdi prizadejala prvi poraz v tej sezoni. Edo Murić je za Cedevito igral slabih 22 minut, dosegel je šest točk in en skok.