Petrol Olimpija liga prvakov liga prvakov

Sreda, 23. 1. 2019, 19.46

LIGA PRVAKOV, 12. KROG

Oslabljena Olimpija v Litvi brez uspeha

1

Marvin Jones | Marvin Jones je bil ob porazu Olimpije v Litvi s 13 točkami najboljši strelec ljubljanskega moštva. | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Petrola Olimpije so hud tekmovalni ritem nadaljevali oslabljeni, brez Mirze Begića, Domna Lorbka in Aleksandra Lazića, in izgubili. V 12. krogu lige prvakov so pri litovskem Neptunasu iz Klaipede klonili s 74:82, tako da ostajajo na zadnjem mestu pri eni zmagi.

Ljubljančani se z zahtevnega gostovanja pri Neptunasu iz Klaipede, ki v tej sezoni v litovskem državnem prvenstvu igra odlično in zaseda celo drugo mesto na lestvici, vračajo praznih rok. Trener Saša Nikitović, ki ni mogel računati na Mirzo Begića, Domna Lorbka in Aleksandra Lazića, tako z zmaji še čaka na prvo zmago v evropskih tekmovanjih.

Olimpija je bila v Litvi v vodstvu le v prvič četrtini, zadnjič pri 12:11, nato pa so gostitelji povedli in vodstva niso več spustili iz rok. Po prvih desetih minutah so zmajem nasuli 29 točk in vodili za 9. Takšna je bila njihova prednost tudi ob polčasu, pred zadnjo četrtino pa so imeli sedem točk prednosti. Zeleno-beli tabor se je sredi zadnje četrtine približal na štiri točke (72:76), a so domači znali zadržati prednost in slavili peto zmago v tekmovanju.

Pri litovski ekipi je bil s 16 točkami najboljši strelec Kyle Weaver, Jerai Grant jih je dodal 13. Pri Olimpiji je Marvin Jones dosegel 13 točk, Jan Špan 11, Luka Šamanić pa deset.

Naslednjo tekmo bodo igrali 30. januarja v gosteh proti nemškemu Bayreuthu.