21.09

Krka

Sreda, 17. 4. 2013, 21.09

Krka v zadnji četrtini strla odpor Mariborčanov

Košarkarji Krke so v 7. krogu lige Telemach za prvaka premagali Maribor Messer z 69:62 (12:20, 27:34, 45:51).

Košarkarji Krke nadaljujejo zmagoviti niz. Zabeležili so sedmo zaporedno zmago, tako da so praktično le še zmago oddaljeni od najboljšega izhodišča pred končnico, hkrati pa so si s to zmago več ali manj zagotovili tudi mesto v ligi Aba v prihodnji sezoni.

Mariborčani na drugi strani so v petih dneh prekinili kar dve tradiciji. Najprej so v soboto prvič v letu 2013 zmagali na domačem terenu, zdaj pa so doživeli še prvi poraz v gosteh po devetih zaporednih zmagah. Messer ni izgubil v gosteh vse od 1. decembra lani, ob tem, da je to šele njegov drugi poraz v gosteh v celi sezoni oziroma trinajstih tekmah.

Krka je podobno kot v prejšnjem krogu do zmage prišla šele v zadnji četrtini. Vse do tedaj so vodili Mariborčani - največ z 38:29, v zadnjih desetih minutah pa so domači uveljavili kakovost in izkušnje ter z rezultatom 24:11 prišli do novih dveh točk. Odlično partijo je odigral Smiljan Pavić, ki je za 24 točk, 9 skokov in metu 10:12 iz igre nabral statistični količnik 33.

Kljub porazu Mariborčani trdno držijo tretje mesto in uvrstitev v polfinale. Do konca lige Telemach za prvaka jih čakata še dve domači preizkušnji (Helios, Union Olimpija) ter gostovanji pri Tajfunu, Novomeščani pa imajo pred seboj Tajfun in Union Olimpijo v gosteh ter doma Zlatorog.