21.50

Krka Šentjur

Sreda, 28. 3. 2012, 21.50

Krka v tretji četrtini strla odpor Šentjurja

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Telemach za prvaka premagali Šentjur z 88:74 (28:27, 42:45, 71:55).

Branilci naslova iz Novega mesta so na neugodnem gostovanju v Šentjurju vknjižili načrtovani točki. Vprašanje zmagovalca so rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:10.

Dokler Novomeščani niso zaustavili gonilnih sil Šentjurja, Američanov Travisa Nelsona (22 točk) in Patricka Remberta (13 točk, 5 skokov), so jim gostitelji dihali za ovratnik. Ob odmoru so celo vodili s 45:42, nato pa v tretji četrtini naleteli na čvrsto obrambo Krke, proti kateri se niso znašli, in visoko zaostali. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli varovanci Aleksandra Sekuliča 16 točk naskoka, tako da je bil preostanek tekme zgolj formalnost.

Rembert je bil najboljši strelec in MVP tekme z indeksom 26, le točko nižji statistični zmnožek pa je imel na drugi strani Zoran Dragić, ki je zbral 16 točk, 7 skokov in štiri podaje.

Krka bo v soboto, 31. marca, gostila Elektro, Šoštanjčane pa čaka gostovanje v Laškem.