Thermometer Blue 0

ABA Krka Cedevita poročilo

Sobota, 26. 12. 2015, 21.21

Krka ni uspela ustaviti uspešnega niza Cedevite

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige Aba izgubili s Cedevito s 60:70 (16:19, 35:37, 45:55).

Košarkarji Krke so doživeli deveti poraz v ligi Aba, prvega po dveh zaporednih zmagah. Na gostovanju pri Cedeviti so izgubili s 60:70. Za Zagrebčane je to bila jubilejna deseta zmaga v nizu v regionalnem tekmovanju.

Novomeščani so se hrabro zoperstavili ekipi, ki so jo v dvorani Leona Štuklja premagali za osem točk. V prvem polčasu so bili enakovreden tekmec, razliko pa so gostitelji naredili v tretji četrtini, v kateri je Krka dosegla le deset točk. Tako je Cedevita pred zadnjimi desetimi minutami vodila s 55:45 in v nadaljevanju suvereno potrdila novi dve točki za izkupiček 14-3.

Trener Krke Iva Velić je v igro poslal vseh dvanajst igralcev, le Ive Ivanov in Matej Rojc se nista vpisala med strelce, manjkal pa je Luka Lapornik zaradi zvina gležnja. Največ točk sta zbrala Mirko Mulalić (12, trojke 3:6) in Stefan Sinovec (11, trojke 3:7, 4 skoke, 3 podaje).

Liga Aba se bo nadaljevala takoj po novem letu. Novomeščani bodo 2. januarja gostili Union Olimpijo, 6. januarja pa jih čaka še gostovanje na Finskem v okviru drugega dela pokala Fiba.