Luka Dončić, Maxi Kleber, Dallas Mavericks | Maxi Kleber si je strgal stegensko mišico. | Foto Guliverimage

Maxi Kleber si je strgal stegensko mišico.

Zasedba Dallas Mavericks ima pred nadaljevanjem sezone nove skrbi, saj si je na torkovem treningu Maxi Kleber strgal desno stegensko mišico in bo zato dlje časa odsoten s parketa. Za zdaj še ni znano, kdaj bo Nemec znova nared za igranje, ameriški mediji pa poročajo, da bo odsoten od šest do osem tednov.

Iz Dallas Mavericks so danes sporočili skrb vzbujajočo novico, saj si je nemški košarkar Maxi Kleber na torkovem treningu strgal desno stegensko mišico, je sporočilo moštvo. "Možnosti zdravljenja še preučujemo. Datum vrnitve na parket še ni znan, o stanju Maxija pa bomo obveščali sproti," so Mavericks še zapisali v sporočilu za javnost.

Kleber naj bi bil po prvih napovedih odsoten od šest do osem tednov, poroča The Athletic's Shams Charania. Kleber je ob ponedeljkovi zmagi Dallasa nad Oklahomo City Thunder igral 31 minut, vključno s celotno četrto četrtino. V poročilu o poškodbah za sredino tekmo s Clevelandom je bil njegov nastop dolgo časa pod vprašajem, preden so iz Dallasa dokončno sporočili, da ne bo zaigral. 30-letni Nemec v tej sezoni s klopi za Mavericks v povprečju dosega 6,2 točke in 3,5 skoka v 25,6 minute na tekmo, zelo pomembno vlogo pa je nemški košarkar opravljal tudi v obrambi. Kleber je prav letos podpisal novo, 33 milijonov dolarjev vredno triletno pogodbo z Mavericks.

Nove težave za Dallas. | Foto: Reuters Nove težave za Dallas. Foto: Reuters

Ko ima Dallas v tej sezoni na parketu Kleberja, je Dallas na sto posesti od nasprotnika boljši za 6,6 točke, kar je bolj učinkovito kot takrat, ko so na parketu JaVale McGree, Christian Wood ali Dwight Powell. Mavericks so brez Kleberja v tej sezoni pri izkupičku le ene zmage in petih porazov, kar je skrb vzbujajoča novica za ekipo, ki v prvih dveh mesecih sezone z razmerjem zmag in porazov 14-14 in devetim mestom v zahodni konferenci ni navdušila.