22.44

Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić

Sreda, 29. 10. 2014, 22.44

Gogi in družba suvereno prek izjemnega Bryanta, Zoki bo na debi še počakal

Sonca, za katere je zaigral le starejši Dragić, so uvodno tekmo sezone proti LA Lakers dobila s 119:99. Goran je k zmagi nad vročim Kobejem Bryantom prispeval 18 točk. Do zmage tudi Udrihovi.

Pri Soncih je največ točk, kar 23, nabral Isaiahu Thomasu, Marcus Morris je dodal 21 točk, Goran Dragić pa, kot rečeno, 18 – kar 12 le v odlični tretji četrtini, ki so jo gostitelji dobili s kar 39:24. Gogi je na parketu preživel 26 minut in 12 sekund, v katerih je v statistiko poleg točk vpisal še pet skokov in dve asistenci. Zoran Dragić bo moral na krstni nastop v najmočnejši košarkarski ligi na svetu še počakati, saj tokrat ni dobil priložnosti za igro. Pri gostih iz Los Angelesa je bil najbolj vroč Kobe Bryant, a tudi njegovih 31 točk ni ogrozilo suverene zmage Phoenixa.

Slavil je tudi tretji slovenski predstavnik v ligi NBA. Beno Udrih je z Memphisom s 105:101 odpravil Minnesoto. Udrih je v 14 minutah igre prišel do dveh točk, enega skoka in podaje. Sicer pa je bil pri zmagovalcih najbolj strelsko razpoložen Marc Gasol, ki je končal pri 32 točkah, pri poražencih jih je Thaddeus Young dodal 26.