finale liga ABA Crvena zvezda Partizan Beograd

Sreda, 1. 6. 2022, 23.20

Finale lige ABA, 3. tekma

Sodniki tekmo prekinili za 40 minut, Partizan do prve zmage

13

Tudi na tretji finalni tekmi lige ABA je bil kaos. Ob vodstvu Partizana z 68:65 je bila tekma s Crveno zvezdo zaradi neprimernega obnašanja Partizanovih navijačev minuto pred koncem prekinjena. Po 40-minutni prekinitvi je Partizan zmagal s 70:67.

Navijači Partizana so vso tekmo napadali klop Crvene zvezde in proti njej metali različne predmete. Sodnikom je minuto pred koncem, ko je tekma trajala že dve uri in deset minut, prekipelo in so tekmo prekinili. Sodniki Matej Boltauzer, Uroš Nikolić in Milan Nedović so zapustili parket. Slovenec Boltauzer je od odhodu prejel tudi udarec, a se ni dobro videlo, ali od enega od navijačev ali po pomoti od policista. V slačilnico sta za pol ure odšli tudi obe ekipi.

Slovenski sodnik Matej Boltauzer je prejel udarec

Tik pred prekinitvijo je Kevin Punter zadel trojko za vodstvo Partizana z 68:65.

Kevin Punter | Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanovic Kevin Punter Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanovic Tekma se je po 40 minutah prekinitve vendarle nadaljevala, ko so izpraznili del tribune za klopjo Crvene zvezde. Konec je je bilo tako po skoraj treh urah. Partizan je zmagal s 70:67 in izid v zmagah v finalni seriji znižal na 1:2.

Ob polčasu je vodil za osem točk. V tretji četrtini je Zvezdi uspel preobrat, saj jo je dobila s kar 23:7, sledil pa je preobrat Partizana v četrti četrtini. S trojko Dallasa Moora so črno-beli povedli tri minute pred koncem (63:61). Punter, ki je zadel že omenjeno odločilno trojko, je bil z 22 točkami, šestimi asistencami, petimi skoki in dvema ukradenima žogama najboljši igralec tekme.

Četrta tekma bo v petek zvečer. Partizan bo spet domačin, kar pomeni, da bodo v dvorani njegovi navijači.