Fenerbahče Olympiacos Žalgiris Maccabi Tel Aviv Monaco Real Madrid Partizan Mike Tobey Barcelona Evroliga

Evroliga, četrtfinale, prve tekme

S trojko v zadnji sekundi Partizan slavil v Madridu, Barcelona vodi

1

Partizan Zach Leday Matthias Lessort | Foto Guliver Image

Začel se je četrtfinale evrolige, kjer slovenske barve z Barcelono zastopa Mike Tobey. Katalonska ekipa je na prvem srečanju v sredo gostila Žalgiris in ga premagala z 91:69. Američan s slovenskim potnim listom Tobey je za zmago Kataloncev prispeval devet točk in sedem skokov. Že v torek zvečer pa je Partizan sredi Madrida šokiral Real (89:87). Junak zmage za vodstvo v seriji na tri zmage z 1:0 je bil Kevin Punter.

Aleksandar Vučić
Sportal Srbski predsednik Vučić razkril enormne dolgove dveh velikanov

Real Madrid je bil po rednem delu tretji, a je imel le tri zmage več od šestega Partizana. Jasno je bilo, da bo ta četrtfinalna serija napeta in izenačena. In tako je bilo že na prvi tekmi. Madridčani lovijo svoj 11. naslov v evroligi, prvega po letu 2018, ko se je lovorike z ekipo veselil tudi Luka Dončić, ki je takrat postal MVP finalnega turnirja.

Ob polčasu so Beograjčani vodili za štiri točke, v tretji četrtini pa so povedli Madridčani. V tesni končnici so bili bolj samozavestni košarkarji Partizana. Breme zmage je na svoja pleča vzel Kevin Punter. Dosegel je 26 točk in sekundo pred koncem ob zaostanku za točko zadel trojko za zmago z 89:87. Pri Realu je bil s 24 točkami prvi strelec Gabriel Deck. Druga tekma bo v četrtek, prav tako v Madridu.

Z 1:0 je v torek zvečer povedel tudi Maccabi, ki je odločilno razliko naredil v tretji četrtini (24:17). Na koncu je Monaco premagal z 79:67. Pet košarkarjev iz Tel Aviva je bilo dvomestnih, največ točk pa je dal Wade Baldwin.

V sredo je prvo zmago vknjižil tudi Olympiacos, ki je bil z 79:68 boljši od turškega Fenerbahčej.

Ekipe igrajo na tri zmage, zmagovalci pa se bodo uvrstili na zaključni turnir, ki bo med 19. in 21. majem v Kaunasu.