Sreda, 17. 1. 2018, 22.30

Evroliga, 18. krog

Dončić v dramatični končnici pomagal Realu do zmage

Luka Dončić | Foto Sportida

V 18. krogu Evrolige je Luka Dončić s soigralci Reala v izdihljajih tekme s 75:73 premagal Baskonio, Zoran Dragić je z Anadolu Efesom z 79:110 izgubil z vodilnim CSKA.

Slovenski najstnik v dresu Reala je v prvi četrtini spet vlekel voz španskega kluba. Luka Dončić je v igro vstopil šele po skoraj sedmih minutah tekme, ko so zaostajali s 6:10, in nato začel preobrat. Do konca prve četrtine je zadel prav vse mete (enega za dve, enega za tri in oba prosta meta). Madridčani so po prvih desetih minutah vodili z 18:17.

V nadaljevanju se mu je met nekoliko ustavil, pa tudi igral ni prav veliko do zadnje četrtine, a je bil ob koncu, v napeti končnici, zelo zaslužen za zmago Reala. Minuto in pol pred koncem je izenačil na 73:73, dve sekundi pred iztekom čaka pa asistiral odločilnemu možu za zmago Rudyju Fernandezu, ki je zadel za končnih 75:73.

Zoran Dragić je bil ob visokem porazu eden od bolj razpoloženih članov turške ekipe. Igral je dobrih 16 minut in dosegel 11 točk. Derbi večera je pripadel Fenerbahčeju, ki je za pet točk ugnal Panathinaikos.

V torek je bil v evroligi obračun dveh klubov slovenskih košarkarjev. Brose Bamberg Alekseja Nikolića je v Nemčiji premagal Žalgiris Bena Udriha. Oba slovenska košarkarja sta bila zelo zadržana. Povratnik iz lige NBA Udrih je dosegel dve točki za goste, medtem ko se Nikoliću pri domačih ni uspelo vpisati med strelce.

Luka Dončić učinek po četrtinah

Po 1. četrtini: 7 točk (met za dve 1/1,  met za tri 1/1, prosti meti 2/2,) skok, 2 asist. v 3.15, stat. indeks 14

Po 2. četrtini: 7 točk (met za dve 1/4,  met za tri 1/1, prosti meti 2/2), 3 skoki, 2 asist. v 9.20, stat. indeks 10

Po 4. četrtini: 12 točk (met za dve 2/6,  met za tri 1/3, prosti meti 5/6, 4 skoki, 3 asist. v 20.59, stat. indeks 16

Torek
Crvena zvezda : Himki 70:79
Rochestie 27, Dangubić 20; Shved 29, Anderson 14

Brose Bamberg : Žalgiris 93:86
Rubit 22, Hackett 16, Aleksej Nikolić 1 asistenca v 3 minutah (brez meta na koš); White 22, Milaknis 18, Beno Udrih 2 točki, skok in asistenca v 10 minutah (met za dve 1/2)

Olympiacos : Maccabi 94:64
Spanoulis 13, McLean in Milutinov 12; Jackson 13, Tyus 10

Valencia : Barcelona 81:76
Dubljević 19, Martinez 13; Oriola 15, Navarro in Huertel 14

Sreda
CSKA : Anadolu Efes 110:79
Higgins 21, Rodriguez 16; Motum 19, Dragić 11, asistenca v 16:32 (meta za dve 3/5, met za tri 1/3, prosti meti 2/2)

Fenerbahče : Panathinaikos 67:62