Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Evropski Pokal Eurocup

Eurocup, 8. krog

Olimpija v Španiji naletela na previsok zid

Cedevita Olimpija Nanterre | Olimpija je morala priznati premoč Gran Canarii. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je morala priznati premoč Gran Canarii.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 8. krogu EuroCupa morali priznati premoč igralcem Gran Canarie, ki so si že zagotovili napredovanje v drugi del tega tekmovanja. Ljubljančani si bodo morali tovrstno vstopnico še priboriti, so pa kljub porazu na dobri poti.

V prvem polčasu smo spremljali izenačen obračun. Cedevita Olimpija, pri kateri so manjkali Žiga Dimec, Roko Leni Ukić in Alen Hodžić, je prišla celo do prednosti osmih točk pri 25:17, a so na krajši odmor v slačilnico kljub temu z minimalno prednostjo odšli domači (41:40).

Uvod v tretjo četrtino je bil slab. Košarkarji kluba s Kanarskih otokov so se lahko pohvalili celo s prednostjo desetih točk. Izbranci Jurice Golemca so lovili priključek, se večkrat približali, a so domači vselej našli prave odgovore, da so se na koncu veselili šeste zmage in napredovanja v drugi del EuroCupa. Olimpija, pri kateri sta bila s 25 in 22 točkami razpoložena Kendrick Perry in Jaka Blažič, tako ostaja pri štirih zmagah in zaseda tretje mesto v skupini A.

V prvem obračunu je Nanterre po dveh podaljških premagal vodilni Trentino in mu zadal prvi poraz.