Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Torek, 20. 10. 2020, 21.38

EUROCUP, 4. KROG

Nerazpoložena Olimpija ni našla recepta za neporažene Italijane

Cedevita Olimpija Gran Canaria | Olimpija je v Italiji, kjer nobena ekipa strelsko ni blestela, vknjižila poraz. | Foto Grega Valančič / Sportida

Olimpija je v Italiji, kjer nobena ekipa strelsko ni blestela, vknjižila poraz.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 4. krogu EuroCupa na gostovanju v Trentu pri Dolomiti Energia Trento po bledi strelski predstavi izgubili z 52:61. Vodilni gostitelji po štirih tekmah ostajajo neporaženi.

Cedevita Olimpija
Sportal Zmaji odpihnili prvi paket črnih oblakov

Ljubljančani v Trentu niso našli recepta za neporaženo italijansko moštvo. V prvi četrtini, v kateri sta bili obe ekipi strelsko nerazpoloženi so dosegli zgolj 12 točk (15:12), do polčasa pa zgolj 22 (30:22). Tudi v nadaljevanju ljubljanska igra ni stekla, domačini so pred zadnjim delom vodili za 20 točk, prednost zvišali na +24 (58:34), na koncu so zmaji zaostanek sicer nekoliko omilili in izgubili z 52:61.

Pri zmagovalcih je največ točk, 14, dosegel Gary Browne, pri Olimpiji pa 13 Kendrick Perry, z eno manj je tekmo končal Jaka Blažič. Ljubljančani bodo v petem krogu naslednjo sredo, 28. oktobra, gostila grški Patras.