Jurica Golemac Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 6. 4. 2022, 22.45

2 leti

EUROCUP, 18. KROG

Cedevita Olimpija z odliko sklenila redni del in dobila tekmeca v osmini finala

Promitheas : Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je brez težav zmagala na gostovanju v Grčiji. | Foto Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Cedevita Olimpija je brez težav zmagala na gostovanju v Grčiji.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v grškem mestu Patras z odliko končali redni del EuroCupa. Ljubljančani so na tekmi 18. kroga z 88:67 odpihnili Promitheas Patras in si zagotovili tretje mesto v skupini B. Olimpija bo imela vsaj v osmini finala prednost domačega igrišča, njen tekmec v izločilnih dvobojih na eno tekmo 19. ali 20. aprila pa bo šestouvrščena ekipa iz skupine A, Turk Telekom Ankara, ki je ugnala Hamburg.

Jaka Blažič Cedevita Olimpija - Gran Canaria (Eurocup)
Sportal Blažič zaradi težav odpotoval v Ljubljano
Sportal Bečirović: Čez gorje in trnje, da se pride do zasluženega uspeha

V grškem obalnem mestu je ljubljanski kolektiv igral brez kapetana Jake Blažiča, ki je tako izpustil drugo tekmo zapored. Že v nedeljo Jaka Blažič namreč ni stopil na parket zaradi bolečin v hrbtu, strokovni štab pa je skupaj s kapetanom sprejel odločitev, da je bolje, da se Blažič v ponedeljek vrne v Ljubljano in tam trenira po prilagojenem programu.

V EuroCupu Cedevita Olimpija poraza ne pozna vse od 26. januarja, ko so zmaji doživeli poraz na gostovanju pri JL Bourgu v Franciji. Motivirani ljubljanski košarkarji so zatem zmagali na osmih zaporednih evropskih obračunih. V marcu je Golemčeva četa zapored premagala Budućnost, sredine tekmece v Patrasu, Virtus Segafredo Bologno, Umano Reyer in Valencio. Zdaj so bili boljši še od grške ekipe.

Dan Duščak je na parketu preživel skoraj 20 minut. | Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Dan Duščak je na parketu preživel skoraj 20 minut. Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Ljubljančani so vodili praktično od prve do zadnje minute tekme, prvo četrtino so dobili z 29:15, zmaga pa v nadaljevanju ni bila pod vprašajem niti za trenutek. Že v prvem polčasu je Jurica Golemac na igrišče poslal tudi Dana Duščaka, do konca tekme pa je na igrišče poslal vseh 12 igralcev.

Z 19 točkami je bil sicer na koncu najbolj razpoložen Jacob PullenMarko Radovanović jih je dodal 15.

Grški Promitheas je prvi del končal na zadnjem mestu. Na 18 tekmah je grški kolektiv dosegel štiri zmage in doživel 14 porazov. Ekipi sta se med seboj prvič srečali pred manj kot mesecem dni v Ljubljani, zanesljivo zmago z rezultatom 98:84 pa je slavila Cedevita Olimpija.

Cedevita Olimpija je po zmagi dobila tudi nasprotnika v osmini finala. To bo turška ekipa Turk Telekom Ankara. Z osvojenim tretjim mestom v skupini B si je četa Jurice Golemca že zagotovila, da bo to tekmo odigrala na domačih tleh.