7 let, 12 mesecev

Goran Dragić Goran Dragić Phoenix Suns Toronto Raptors

Nedelja, 16. 3. 2014, 18.19

Dragićevih 19 za super pomembno zmago, nora tekma Davisa

Phoenix Suns je ob solidni predstavi Gorana Dragića, ki se je ustavil pri 19 točkah, dosegel zelo pomembno zmago v boju za končnico košarkarske lige NBA. S 121:113 je zmagal v Torontu.

Goran Dragić, ki je tekmo v Torontu začel odlično, s tremi natančnimi meti zapored, je v 33 minutah prispeval 19 točk ob štirih podajah. Pri metu iz igre je bil spet več kot 50-odstoten (6-11). Za dve je metal 4-7, za tri 2-4. Od šestih prostih metov jih je zadel pet. Trikrat je izgubil žogo in enkrat uspešno skočil v napadu.

Po štirih zaporednih porazih se je Phoenix oddaljil od nastopa v končnice, po drugi zaporedni zmagi je spet bližje sklepnemu delu sezone. Tokrat je bil boljši od Toronta, ki je tretje najboljše moštvo na vzhodu. Phoenix je na devetem mestu zahodne konference, le zmago in mesto za Memphis Grizzlies Bena Udriha, ki so trenutno na zadnjem mestu, ki na zahodu vodi v končnico.

Phoenix je trenutno pri 38 zmagah in 29 porazih. V naslednjem tednu ima nekoliko lažji razpored, saj igra z moštvi, ki niso najbolj uspešna. V torek bo gostoval pri Brooklynu (33 zmag - 31 porazov), v četrtek bo doma igral proti Orlandu (19 - 48), v soboto bo gostil Detroit (25 – 41) in čez teden dni gostoval pri Minnesoti (32 - 32). V primeru nadaljevanja niza zmag bi se močno približal končnici. Dragić in soigralci bodo v rednem delu sezone odigrali še 16 tekem.