7 let, 12 mesecev

NBA Goran Dragić Goran Dragić Phoenix Suns

Nedelja, 6. 4. 2014, 22.33

Dragićeva poezija proti velikemu Durantu, poraz Memphisa

Proti drugi najboljši ekipi na Zahodu je Goran Dragić uprizoril novo vrhunsko predstavo in pomagal svojemu klubu k pomembni zmagi. Memphis našega Bena Udriha nemočen proti San Antoniu.

Slovenski košarkar Goran Dragić je znova v veliki meri pomagal svojemu moštvu do pomembne zmage v boju za končnico. Proti drugi ekipi v zahodni konferenci je dosegel 26 točk, ključen del pa je dal v drugi četrtini, ko je sam poveljeval Soncem. Kar 19 točk je prispeval v tistem obdobju in vlekel voz Phoenixa.

Ob koncu druge četrtine so Suns vodili z 62:53, kmalu zatem pa že s štirinajstimi točkami pri 73:59, 78:64, 80:66 in na polovici tretje četrtine pri 85:71. Tako kot nekaj dni pred tem proti Los Angeles Clippers so začeli popuščati in omogočili Kevinu Durantu, na koncu se je lahko pohvalil z 38 točkami, in Russlu Westbrooku (33 točk), da je Oklahoma že na začetku zadnjega dela igre ujela priključek in celo povedla s 95:94. Gostje so imeli naskok tudi pri 110:108, takrat pa so Sonca znova zasijala in v končnici povsem zagospodarila ter prišla do pomembne zmage.

Beno Udrih, ki se z Memphisom prav tako bori za končnico na Zahodu, je moral priznati premoč favoriziranemu San Antoniu. Slovenski košarkar je dobil nekoliko več priložnosti za igro in v 12 minutah dosegel šest točk ter v statistiko vpisal še dve podaji. S porazom je zdaj Memphis tisti, ki je zunaj dosega končnice, saj za Phoenixom na osmem mestu zaostaja za zmago, medtem ko je bil Dallas znova uspešen in ima dve zmagi več kot Udrihovo moštvo, a tudi tekmo več.