Sreda, 4. 1. 2017, 7.27

Liga NBA, 3. januar

Goran Dragić se je vrnil v velikem slogu, a kriza Miamija še vedno traja #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V noči na sredo so v ligi NBA odigrali osem tekem. Po poškodbi se je na parket vrnil naš najboljši košarkar Goran Dragić, ki je bil ta večer najboljši igralec Vročice. Miami je gostoval pri Phoenix Suns in na koncu izgubil z 99:90.

Kot kaže, se kriza Miamija nadaljuje, saj je izgubil že šestič zapored. Tokrat so bili boljši Phoenix Suns, ki so Miami premagali prvič po letu 2009. Po poškodbi hrbta je znova igral Goran Dragić.

Ljubljančan je blestel predvsem v prvem polčasu, ko je dosegel 22 točk. V nadaljevanju tekme se mu je povsem ustavilo. Gogi je v drugem polčasu dosegel le dve točki in tekmo končal pri 24 točkah. Poleg tega je v statistiko vpisal devet podaj in tri skoke. S tem izkupičkom je bil najboljši strelec ekipe. "Čutil sem, da se ne gibljem več tako dobro," je razlog za slab drugi polčas navedel Dragić.

Pri domačih košarkarjih je bil najuspešnejši Devin Booker, ki se je ustavil pri 27 točkah.

Ta večer so bili aktivni tudi Detroit Pistons, za katere igra Beno Udrih. Pistons so morali pred domačimi gledalci priznati premoč Indiana Pacers (116:121). Udrih znova ni dobil priložnosti.