Sobota, 10. 3. 2018, 7.38

Liga NBA, 9. marec

Ko tudi 40 točk Hardna ni dovolj; Toronto pretrgal zmagoviti niz Houstona

James Harden | Foto Reuters

V pestri košarkarski soboti v ligi NBA so igralci Toronta v dvoboju vodilnih ekip obeh konferenc doma s 108:105 premagali Rakete iz Houstona in končali njihov zmagoviti niz 17 zaporednih zmag. Los Angeles Clippers so z zmago nad Cleveland Cavaliers s 116:102 ujeli osmo mesto na zahodu, Golden State Warriors pa so s 108:125 klonili proti Portlandu.

Plenilci, ki so si ta teden kot prva ekipa v ligi zagotovili nastop v končnici, so proti najboljši ekipi v ligi hitro povedli in ob koncu prve četrtine vodili že za 16 točk. Vodstvo so nato držali vse do zadnje četrtine, ko je Houston prišel do izenačenja dve minuti pred koncem, domača ekipa pa je nato bila bolj zbrana ob koncu.

Kyle Lowry je za Toronto prispeval 30 točk, DeMar DeRozan pa 23, vključno z košem za dokončno vodstvo 1:49 pred koncem. Vodilni strelec lige James Harden je bil s 40 točkami znova najboljši pri Raketah.
Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama Toronta in Houstona:

Moštvo iz Teksasa je kljub porazu z 51 zmagami obdržalo vodstvo na zahodu pred aktualnimi prvaki Golden State Warriors, ki so v odsotnosti poškodovanega Stephena Curryja izgubili v gosteh proti Portland Trail Blazers s 108:125 in imajo zdaj en poraz več kot Houston. Moštvo iz Portlanda je svojo deveto zaporedno zmago doseglo s pomočjo 28 točk Damiana Lillarda.

V gosteh so bili poraženi tudi lanski udeleženci finala lige NBA Cleveland Cavaliers. Boljši od ekipe LeBrona Jamesa, ki je za Cleveland prispeval 25 točk in 10 skokov, so bili Los Angeles Clippers s 116:102. Vodilni mož zadnjih je bil DeAndre Jordan z 20 točkami in kar 23 skoki.

V Milwuakeeju so domači Bucks s pomočjo 30 točk Krisa Middletona premagali New York Knicks s 120:112. Jeleni so tako dosegli 35. zmago ob 31 porazih v letošnji sezoni in na osmem mestu na vzhodu. Enak izkupiček imajo sedmouvrščeni Miami Heat slovenskega zvezdnika Gorana Dragića, ki imajo boljše razmerje zmag v konferenci.

Miami Heat naslednja tekma čaka ponoči po srednjeevropskem času, ko bo s soigralci v domači dvorani gostil ekipo Washington Wizards.

Detroit Pistons : Chicago Bulls 99:83