Ponedeljek, 27. 7. 2020, 1.06

LIGA NBA

Dončić z vrhunsko predstavo potrdil, da je motor ogret

Luka Dončić | Foto Getty Images

Asistence, ki ga je ločila od trojnega dvojčka, si Luka Dončić ni gnal k srcu. Bolj ga je skelel poraz v pripravljalni tekmi z Indiano (111:118). Zanesljivo pa je ljubljanski zvezdnik v dresu Dallas Mavericks potrdil odlično pripravljenost (20 točk, 11 skokov, devet asistenc) pred skorajšnjim nadaljevanjem lige NBA.

Znova je prejel udarec. Znova je zadnji del tekme presedel na klopi. Toda Luka Dončić je v drugi pripravljalni tekmi pred odmrznitvijo lige NBA potrdil vrhunsko pripravljenost. Proti LA Lakers je nakazal, da ni pozabil igrati. Proti Indiani se je že prestavil v vlogi vodje.

Njegov Dallas je sicer v oslabljeni zasedbi (Kristaps Porzingis je manjkal, ker se v soboto ni zglasil na obveznem dnevnem testiranju na novi koronavirus) izgubil proti  Pacers (118:11). Slovenski reprezentant pa je le zaradi manka minut ostal brez trojnega dvojčka.

Kot najboljši posameznik pri Dallasu je Dončić v dobrih 24 minutah dosegel 20 točk (met iz igre 6:14, za tri točke 1:4, prosti meti 7:9). Ob tem je v obrambi ujel kar enajst odbitih žog in soigralcem, med katerimi je bil najbolj razpoložen Maxi Kleber (18 točk), namenil devet asistenc.

Pri Indiani, ki je tekmo preobrnila v drugi četrtini, do odločilne prednosti pa prišla v tretji, je sicer največ pokazal T. J. Warren (20 točk, šest skokov).

Do nadaljevanja sezone Dallas čaka še ena pripravljalna tekma, in sicer v noči na sredo, ko bo tekmec Philadelphia. Že v noči na soboto pa bo Dončić s soigralci v ''balončku'' v Orlandu odigral tudi prvo prvenstveno tekmo po marčevski prekinitvi lige. Na nasprotni strani bo tedaj teksaški tekmec Houston.