Dončić dobil od kralja Jamesa posebno darilo s posebnim sporočilom #video

1

Luka Dončić LeBron James | Luka Dončić je dočakal obračun z vzornikom LeBronom Jamesom. | Foto Getty Images

Luka Dončić je dočakal obračun z vzornikom LeBronom Jamesom.

Čeprav je Luka Dončić izgubil peto zaporedno tekmo v ligi NBA, je po koncu dvoboja z Los Angeles Lakersi vseeno dobil razlog za zadoščenje. Od vzornika LeBrona Jamesa je namreč prejel podpisan dres.

Da je Luka Dončić star vsega vsega 19 let, na parketu lige NBA ni videti. Čeprav je novinec, kaže v najmočnejši ligi na svetu zrele predstave. Proti Los Angeles Lakersom se mu prvi polčas sicer ni izšel po željah (ni dosegel točke), zato pa je v drugem delu, zlasti v zadnji četrtini poskrbel, da so se Dallas Mavericksi vrnili v igro za zmago.

Luka Dončić
Sportal Nora zadnja četrtina Dončića: kazalo je, da je izsilil podaljšek, nato pa je odločil James

"Prve tri četrtine sem igral grozno. Ne vem, zgodilo se je. Nisem bil pravi. Nato se je obrnilo," je po tekmi povedal Luka, ki je v statistiko vpisal 14 točk, sedem asistenc in pet skokov.

Predstava Luke Dončića proti LA Lakers

Sedem sekund pred koncem je celo vzel vajeti v svoje roke in izenačil ekipi pri 113:113. Nato je njegov vzornik LeBron James z enim zadetim prostim metom poskrbel, da je zmaga ostala v Kaliforniji. "V zadnji četrtini smo igrali povsem drugače. In tako moramo v nadaljevanju. Obramba mora biti boljša. V prvem polčasu smo prejeli preveč košev," je o razlogu za nov poraz spregovoril 19-letnik.

Luka Dončić
Sportal Dončić: Presenečen? Jaz ne, zagotovo so drugi.

Podpisani dres vzornika in izbrane besede

Da je Luka še vedno mlad fant, ki ima velike oči, pa pove dejstvo, da je med tekmo prosil prav Jamesa, ali lahko po obračunu dobi njegov dres. "Vedno sem si ga želel," je dejal Dončić: "Zame je to nekaj posebnega. Tudi ta tekma je bila zelo posebna. Čakal sem jo in imela bo poseben predznak."

A to še ni vse, kar je James sporočil Dončiću. Na dres mu je napisal "stremi k veličastnosti". Po tekmi so zvezdnika lige NBA, razumljivo, povprašali o mladem Slovencu, o katerem pa je dejal: "Evropski igralci se hitreje razvijejo kot NBA-igralci, mislim, ameriški košarkarji. Koliko časa je že med profesionalci? Od 15. leta? Zato ne verjamem, da mu je vse skupaj grozno. Ne mislim, da so igre v NBA nekaj takšnega, česar še ni videl. In to je najboljša plat evropske košarke, da razvijejo košarkarje tako zgodaj."

Luka Dončić
Sportal Rekord in nora četrtina Dončića, Slovenca sta se ustavila pri 51 točkah #video