PETA ČETRTINA V LOS ANGELESU

Bryant presenetil Dončića – v slovenščini! #video

10

Kobe Bryant | Foto Reuters

Če je prvi dvoboj z LA Lakers Luka Dončić lani izkoristil za pridobitev dresa LeBrona Jamesa, pa je ob nedeljskem gostovanju v slovitem Staples Centru mladi Ljubljančan pobližje spoznal še enega velikega zvezdnika. Kobe Bryant ga je ogovoril kar v slovenščini. Dončićev kalifornijski večer je pokvaril le poraz (108:95), ob katerem je dosegel 19 točk.

Luka Dončić
Sportal Luka Dončić ob jubileju brez čarobnega prahu

Utrinek iz tretje četrtine tekme med Dallasom in LA Lakers, ki se je končala z zmago kalifornijskega moštva (108:95), je hitro obšel svet. Luka Dončić je ob robu igrišča čakal na nadaljevanje igre, ko ga je zmotil dovtip iz prve vrste. Tam je bil petkratni prvak lige NBA in dvakratni olimpijski prvak Kobe Bryant. Dovolj za kratek stisk rok.

Zdajšnji in nekdanji zvezdnik lige NBA sta se srečala tudi po tekmi, si izmenjala nekaj besed, poskrbela za skupno fotografijo, nato pa je Brynat Slovenca prosil še za skupno fotografijo s hčerko.

Dončić je pozneje novinarjem pojasnil, da ga je med tekmo ameriški zvezdnik ogovoril v slovenščini. Kdo je bil njegov učitelj, ni težko uganiti. Slačilnico si je z njim namreč pred leti delil Saša Vujačić.

Luka Dončić | Foto: Reuters Foto: Reuters

O tekmi ...

Košarkarji LA Lakers so dokaj lahko dosegli zmago (108:95). Vodili so večji del tekme. Teksašani niso imeli svojega strelskega večera. Tudi Luka Dončić ne. V 30 minutah je dosegel 19 točk (met iz igre 5/14, met za tri 0/6, prosti meti 9/9), 4 skoke in 7 asistenc.