18.41

Golden State Warriors Houston Rockets

Ponedeljek, 25. 5. 2015, 18.41

Bradati junak se je odločil, da še ne bo vsega konec (video)

Košarkarji Houstona so v četrti tekmi končnice lige NBA le spravili na kolena Golden State in zaostanek v zmagah znižali na 1:3. Bojevniki so tako zapravili prvo priložnost za veliki finale.

Houston Rockets ostajajo v igri za veliki finale lige NBA. V četrto se jim je končno izšlo, tako da so bojevnikom iz Oaklanda z zmago 128:115 preprečili, da bi napredovali s prepričljivih 4:0. Rakete so na četrti tekmi zahodnega finala nadigrale goste. Uvodno četrtino so dobile kar za 23 točk (45:22) ter razlike niso več spustile iz rok. Blestel je predvsem James Harden. Bradati junak je polnil mrežico gostov in se ustavil pri veličastni številki 45. V zadnji četrtini jih je dosegel kar 17.

Najboljši strelec rednega dela lige NBA je postavil osebni strelski mejnik na tekmi končnice, pri gostih pa sta ponovno izstopala "ostrostrelca" Klay Thompson (24) in Stephen Curry (23), ki je v drugi četrtini doživel neugodnost, ko je padel na glavo in zaradi udarca izpustil 12 minut srečanja.

Ekipi sta skupaj dosegli kar 37 trojk. Dvajset so jih dosegli gostje iz Kalifornije, 17 pa Houston. To je nov rekord na tekmah končnice lige NBA.