Nedelja, 15. 9. 2019, 23.39

VN Montreala

Van Avermaetu klasika v Montrealu, Mohorič 26.

Greg Van Avermaet | Foto Reuters

Olimpijski prvak v cestnem kolesarstvu, Belgijec Greg van Avermaet, je zmagovalec enodnevne dirke, velike nagrade Montreala. Član ekipe CCC je v sprintu manjše skupine po 219,6 kilometra premagal Italijan Diega Ulissija in Španca Ivana Garcio Cortino.

Van Avermaet je klasiko v Montrealu zmagal drugič v karieri. V Kanadi je pred svetovnim prvenstvom v Yorkshiru v Veliki Britaniji, ki se začne 22. septembra, pokazal, da je dobro pripravljen, saj je bil v petek v Quebecu tretji. Takrat je zmagal Avstralec Michael Matthews, ki v Montrealu ni bil povsem v ospredju.

Najboljši Slovenec je bil na obeh kanadskih dirkah Matej Mohorič. Kolesar ekipe Bahrain-Merida je bil danes 26., zaostal je 50 sekund, v petek pa je končal na 36. mestu.