gorsko kolesarstvo Žiga Pandur Miran Vauh

Sobota, 4. 7. 2015, 16.05

Slovenci niso bili razpoloženi, Vauh grdo padel

Švicarski Lenzerheide je letošnje prvo prizorišče, ko so gorski kolesarji v spustu in olimpijskem krosu zbrani na istem kraju.

Danes so se za točke svetovnega pokala borili spustaši, kjer je imela Slovenija v finalu le enega tekmovalca. Miran Vauh je petkove kvalifikacije končal na 62. mestu in si priboril tretji finalni nastop po vrsti. Na današnji tekmi je grdo padel, ko je zletel čez krmilo, pristal na glavi in progo zapustil ob pomoči zdravniške ekipe. "Pretres možganov in luknja v spominu," je o stanju bradatega Velenjčana na družbenem omrežju Facebook zapisala njegova ekipa Črn Trn.

Drugi Slovenec na štartni listi med člani je bil Žiga Pandur iz Unior Tools Teama, ki je kvalifikacije končal na 98. mestu in ostal brez finala; v njem letos še ni bil. Luka Berginc iz Črnega Trna je tekmo končal že v kvalifikacijah.

Edina Slovenka v Lenzerheideju, ki prvič gosti svetovni pokal gorskih kolesarjev, je bila Monika Hrastnik (Črn Trn), ki je za pol desetinke ostal brez finala. Na svojem drugem svetovnem pokalu je bil 21.

V nedeljo bo v švicarskem smučarskem središču še tekma v olimpijskem krosu. Slovenske barve bosta branili Tanja Žakelj in Blaža Klemenčič. Start članic bo ob 11.15.