Primož Roglič Primož Roglič Dirka po Baskiji Dirka po Baskiji

Dirka po Baskiji, 5. etapa

Roglič ubranil majico vodilnega in je korak bližje zmagi na dirki po Baskiji

3

Primož Roglič | Foto zajem zaslona

Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) po peti etapi dirke po Baskiji ostaja v rumeni majici vodilnega. V 167,4-kilometrski etapi od Vitorie do Eibarja je v cilj prikolesaril kot drugi in še povečal prednost pred tekmeci v skupnem seštevku. Rogličev najbližji zasledovalec je zdaj Španec Ion Izagirre, ki pa za slovenskim asom zaostaja več kot dve minuti.

Zmagovalec pete etape je Španec Omar Fraile, ki je bil v ciljnem šprintu za las hitrejši od Rogliča. Slovenski as se je zadovoljil z nadziranjem stanja v skupnem seštevku dirke, v katerem pa je danes še povečal prednost pred zasledovalci. Francoz Julian Alaphilippe, zmagovalec prvih dveh etap dirke, je zdrsnil na četrto mesto v skupni razvrstitvi, Rogliču sta zdaj najbližje Španca Ion Izagirre in Mikel Landa, a oba zaostajata že več kot dve minuti.

Jutri bo moral Roglič s pomočjo ekipe rumeno majico pripeljati varno v cilj zadnje, 6. etape dirke, ki bo kolesarje vodila 122 kilometrov od Eibarja do Arateja. Bo pa tudi v zadnji etapi nekaj klancev, na katerih bodo Rogličevi tekmeci še poskušali napadati.

Na dirki nastopata še dva Slovenca, Jan Polanc (UAE Emirates) je danes zaostal 7:14 minute in bil 50., skupno je na 40. mestu (+13:39), Simon Špilak (Katjuša) je bil danes 86. (+19:15), skupno je 61. (+22:39).