9.22

Elia Viviani

Nedelja, 29. 1. 2012, 9.22

Prva zmaga Vivianija v sezoni

Italijan Elia Viviani je zmagovalec 6. etape kolesarske dirke Tour de San Luis (2.1). Levi Leipheimer ostaja v vodstvu v skupnem seštevku. Slovenec Gregor Gazvoda na 50. mestu.

Kmalu po štartu najdaljše etape na dirki je glavnini pobegnila skupina devetih kolesarjev. Miguel Rubiano (Androni Giocattoli), Josue Moyano (Caja Rural), Weimar Roldan (Kolumbija), Karol Domagalski (Caja Rural), Jonathan Clarke (UnitedHealthcare), Camilio Gomez (Colombia-Comcel), Ricardo Mestre (Carmin-Prio), Filipo Salvini (Colnago-CSF Bardiani) in Jesus Rosendo (Andalucia) so imeli največ 11 minut prednosti pred glavnino. Trije kategorizirani vzponi in peklenskih 41 stopinj Celzija je bilo dovolj, da je v glavnini ostalo le 60 kolesarjev.

Ubežniki so bili ujeti 15 kilometrov do cilja. Manj kot štiri kilometre do cilja je s pobegom poskusil Filippo Pozzato (Farnese Vini-Selle Italia), a ni uspel presenetiti šprinterjev. Etapne zmage se je veselil Italijan Elia Viviani. Družbo na odru za zmagovalce sta mu delala domačin Juan Jose Haedo na drugem in Italijan Andrea Guardini, ki je zasedel 3. mesto. Gregor Gazvoda etape ni končal v prvi skupini in je zasedel 83. mesto. V skupnem seštevku ni prišlo do sprememb. Deseto mesto je zaradi hudega padca izgubil Cayetano Sarmiento, medtem ko je Gazvoda napredoval na 50. mesto. Etape ni končalo 20 kolesarjev.