8. 3. 2022,
15.58

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,62

Jan Polanc Domen Novak Luka Mezgec Primož Roglič Primož Roglič Dirka Pariz - Nica Pariz - Nica

Torek, 8. 3. 2022, 15.58

DIRKA PARIZ–NICA, 3. ETAPA

Pedersen najhitrejši v sprintu, rumena majica na tleh, Roglič brez težav

Mads Pedersen | Tretjo etapo je dobil Mads Pedersen. | Foto Guliverimage

Tretjo etapo je dobil Mads Pedersen.

Danec Mads Pedersen (Trek Segafredo) je dobil sprintersko tretjo etapo kolesarske dirke Pariz–Nica. Nekdanji svetovni kolesarski prvak je osvojil svojo jubilejno, 20. zmago v profesionalni karieri in prvo v zadnjih devetih mesecih za ekipo Trek-Segafredo. Primož Roglič (Jumbo-Visma) je preizkušnjo končal na 36. mestu v času zmagovalca, tik pred ciljem pa se je zgodil tudi padec, v katerem se je na tleh znašel tudi nosilec rumene majice Christophe Laporte. Ta je sicer ohranil vodstvo v seštevku dirke, Roglič je tretji z zaostankom devetih sekund.

Drugo mesto je v finišu pripadlo Francozu Bryanu Coquardu (Cofidis), tretje pa drugouvrščenemu kolesarju dirke Belgijcu Woutu Van Aertu (Jumbo-Visma).

"Včeraj smo imeli smolo, meni se je snela veriga, tako da se nismo mogli boriti za vrh. Zato smo imeli danes še dodaten motiv in opravili odlično delo. Po dolgem času sem spet zmagal, kar je lepa napoved za klasike, ki se bodo kmalu začele," je bil zadovoljen Pedersen, ki jo s pomočjo ekipe premagal razgibano traso v zadnjem delu dirke, zaradi katere so nekateri upali, da ne bo klasičnega sprinta. A nekaj napadov v zadnjih kilometrih je bilo neuspešnih, ravno tako pa tudi dolg pobeg treh kolesarjev, v katerem je sodeloval specialist za tovrstne poskuse Belgijec Thomas De Gendt.

Luka Mezgec (Team BikeExchange-Jayco), ki je na ponedeljkovi drugi etapi osvojil četrto mesto, je bil tudi tokrat najboljši Slovenec, a ni bil povsem v ospredju. Osvojil je 24. mesto. Za boljše izhodišče ob koncu ga je zaustavil padec v glavnini, približno 400 metrov pred ciljem, v njem je padel tudi vodilni v skupnem seštevku Francoz Christophe Laporte, kljub temu da v cilj ni prišel z glavno skupino, pa mu sodniki niso prisodili zaostanka in je tako obdržal skupno vodstvo.

Primož Roglič, ki se je padcu izognil, je osvojil 36. mesto. Pred tem pa je zadnji leteči cilj prečkal kot drugi ter s tem dobil bonus odbitka dveh sekund. V seštevku dirke zdaj za vodilnim Laportom zaostaja devet sekund, za drugim van Aertom pa osem.

Tudi Jan Polanc (UAE Team Emirates) je preizkušnjo končal v času zmagovalca na 49. mestu. Četrti Slovenec Domen Novak (Bahrain Victorious) je z zaostankom 11 minut in 15 sekund osvojil 124. mesto.

V sredo bo na dirki Pariz–Nica na sporedu kronometer.