Sobota, 5. 2. 2022, 16.17

Dirka po Savdski Arabiji

Luka Mezgec Groenewegnu pomagal do zmage

1

Luka Mezgec | Luka Mezgec se je na zadnji etapi Dirke po Savdski Arabiji odlično odrezal v vlogi pomočnika. | Foto Guliverimage

Slovenski kolesar ekipe BikeExshanga Luka Mezgec, ki je v petkovi četrti etapi dirke po Savdski Arabiji zasedel drugo mesto, dan pozneje ni sprintal za visoke uvrstitve, pač pa kot pomočnik do zmage pomagal Nizozemcu Dylanu Groenewegnu. V cilj zadnje, 139 kilometrov dolge etape je sicer prišel z najboljšo skupino, zasedel pa je 37. mesto.

V skupnem seštevku je edini slovenski predstavnik dirko končal na 18. mestu, za zmagovalcem Belgijcem Maximom Van Gilsom (Lotto Soudal) je zaostal tri minute in pol. Drugo mesto je zasedel Kolumbijec Santiago Buitrago, zaostal je 36 sekund, tretji pa je bil Portugalec Rui Costa, sicer moštveni kolega Tadeja Pogačarja in Jana Polanca v ekipi UAE Emirates.

Zadnjo etapo z izdatno mezgečevo pomočjo dobil Nizozemec Dylan Groenewegen, nekdanji moštveni kolega Primoža Rogliča, ki je pred to sezono iz Jumbo Visme prestopil k BikeExchangeu. Groenewegen je zabeležil drugo zmago na dirki, drugo zmago v sezoni in 58. v karieri. Drugi je bil Britanec Daniel McClay, tretji Italijan Davide Ballerini, četrti pa Kolumbijec Fernando Gaviria.