19.26

Bavarska Jure Kocjan Blaž Jarc

Sobota, 25. 5. 2013, 19.26

Maloriju kronometer in rumena majica vodilnega

Petindvajsetletni italijanski kolesar Adriano Malori je zmagovalec posamičnega kronometra 4. etape dirke po Bavarski in novi vodilni v skupnem seštevku.

Dirka po Bavarski se je nadaljevala z 31 kilometrov dolgim posamičnim kronometrom, katerega trasa je bila zelo razgibana. Etapne zmage in posledično rumene majice vodilnega se je veselil član italijanske ekipe Lampre-Merida Adriano Malori. "V prvem delu kronometra se nisem najboljše počutil, a je nato šlo vse boljše. Etapa je bila zahtevna in polna kratkih vzponov. Pihal je veter, a sem imel v glavi le zmago. Uspelo mi je slaviti etapno zmago in obleči rumeno majico vodilnega. Ob svojem prvem nastopu ne tej dirki sem slednjo končal na 2. mestu. Mogoče mi bo tokrat uspelo zmagati," je po etapi povedal Malori, ki tokrat tretjič nastopa na tej dirki. Drugi najboljši čas na kronometru je presenetljivo osvojil šele 20-letni Nemec Jasha Sutterlin, medtem ko je bil aktualni češki prvak v tej disciplini Jan Barta tretji.

Slovenska kolesarja Jure Kocjan in Blaž Jarc nista imela danes nikakršnih možnosti za dober rezultat in nista kolesarila na vso moč. Jarc je etapo končal na 78., Kocjan pa na 125. mestu.

Dirka se bo končala v nedeljo, ko bo na sporedu 170 kilometrov dolga etapa. V slednji bosta v prvi polovici na sporedu dva kategorizirana gorska cilja. Etapa se bo zaključila z zaključnimi krogi v Nürnbergu, kjer lahko pričakujemo ciljni šprint glavnine.