7 let, 12 mesecev

Magnus Cort Nielsen Andi Bajc Matej Mugerli

Nedelja, 16. 3. 2014, 17.54

Magnus Cort Nielsen zmagovalec dirke Istrska pomlad, Andi Bajc šesti

Danec Magnus Cort Nielsen je zmagovalec 11. kolesarske dirke Istrska pomlad. Najvišje uvrščeni Slovenec je Andi Bajc na 6. mestu. V zadnji 3. etapi je zmago slavil Nemec Stefan Schafer. Hočevar 3.

Zadnja, 157 kilometrov dolga etapa dirke druge kategorije, se je po pričakovanjih končala s ciljnim šprintom glavnine. V slednjem je zmago slavil nemški kolesar Stefan Schafer, medtem ko sta 2. in 3. mesto v etapi zasedla Italijan Antonio Viola in Slovenec Aljaž Hočevar.

Od slovenskih kolesarjev je etapo v deseterici končal le še Andrej Rajšp, ki je zasedel 8. mesto.

V skupnem seštevku dirke je suvereno zmago slavil 21 letni Magnus Cort Nielsen. Preostali dve stopnički zmagovalnega odra sta zasedla 22-letni Čeh Karel Hnik, ki je bil 2., in 20-letni Avstrijec Felix Grosschartner.

Dejstvo je, da so letošnjo dirko Istrska pomlad krojili mladi kolesarji.

Od slovenskih kolesarjev je dirko v skupnem seštevku najvišje končal 25-letni Andi Bajc, ki je zasedel 6. mesto. Lanski zmagovalec dirke Matej Mugerli je letos zasedel 8. mesto.

Pohvaliti velja še Roberta Jenka (Perfa), ki je osvojil majico najboljšega kolesarja v točkovanju letečih ciljev.