7 let, 12 mesecev

Nicolas Roche Jani Brajkovič

Sobota, 31. 8. 2013, 18.41

Konig zmagovalec etape, Roche novi vodilni v skupnem seštevku

25-letni češki kolesar Leopold Konig je zmagovalec 8. etape 68. dirke po Španiji. Irec Nicolas Roche je novi vodilni v skupnem seštevku. Jani Brajkovič 30. v etapi in skupno.

Na dirki je bila na sporedu 166 kilometrov dolga etapa, ki se je končala s ciljnim vzponom. Pred tem je bil na sporedu še en kategoriziran vzpon. Glavnina je na tridesetem kilometru dovolila pobeg skupini štirinajstih kolesarjev. Slednjim niso dovolili, da bi si prikolesarili prednost večjo od štirih minut. V zaključku etape so kolesarji ekipe NetApp-Endura poskrbeli, da se je prednost ubežnikov do pričetka ciljnega vzpona znižala na minuto. Ciljni vzpon je bil dolg dobrih 14 kilometrov. Zadnji trije ubežniki, ki so bili 7 kilometrov do cilja ujeti s strani glavnine, so bili Rafael Valls (Vacansoleil-DCM), Dominik Nerz (BMC Racing) in Dario Cataldo (Sky). V prvi polovici vzpona je tempo na čelu glavnine narekoval Fabian Cancellara. Štiri kilometre do cilja je pobegnil Španec Igor Anton (Euskaltel-Euskadi). Slab kilometer zatem je napadel Christopher Horner (RadioShack-Leopard). A nato je pobegnilo kar nekaj kolesarjev. Med njimi je bil najmočnejši Čeh Leopold Konig, ki je ekipi NetApp-Endura priboril prvo etapno zmago na kateri izmed tritedenskih dirk. Nemška ekipa namreč na dirki nastopa po zaslugi povabila organizatorjev. To je bila že četrta letošnja zmaga za Koniga, ki je napredoval na 5. mesto v skupnem seštevku dirke.

Od kolesarjev, ki so bili pred etapo uvrščeni pri vrhu skupnega seštevka, je z etapo najboljše opravil Irec Nicolas Roche, ki je zasedel 3. mesto in oblekel rdečo majico vodilnega. Ekipo Saxo-Tinkoff tako v nedeljski etapi čaka zahtevna naloga branjenja majice vodilnega. Jani Brajkovič je etapo končal na 30. mestu kamor je uvrščen tudi v skupnem seštevku. Grega Bole, ki je hranil moči za etape, ki mu bolj ustrezajo, je bil tokrat pri repu uvrščenih. V nedeljo bo na sporedu lažja etapa, ki se bo končala s kilometer dolgim ciljnim vzponom.