15.43

Rigoberto Uran Jan Polanc Borut Božič Luka Mezgec

Petek, 23. 5. 2014, 15.43

Kolumbijec ubil dve muhi na en mah - z vrhunskim kronometrom do rožnate majice

Kolumbijec Rigoberto Uran je zmagal na 41,9 km dolgem kronometru, ki je štel kot 12. etapa kolesarske dirke po Italiji, in prevzel rožnato majico vodilnega.

Drugo mesto je na današnji vožnji na čas zasedel Italijan Diego Ulissi (1:17), tretje pa doslej vodilni Avstralec Cadel Evans (+1:34).

Sedemindvajsetletni kolumbijski kolesar ima v skupni razvrstitvi 37 sekund prednosti pred Evansom, tretjeuvrščeni Poljak Rafal Majka pa zaostaja 1:52 minute.

Na italijanskem krogu - po nesrečnem odstopu Janeza Brajkoviča v šesti etapi - nastopajo tudi trije slovenski kolesarji, v vožnji na čas pa je najboljšo uvrstitev dosegel Jan Polanc (Lampre), ki je z zaostankom 5:58 minute zasedel 66. mesto. Borut Božič (Astana) je osvojil 119. (+7:57), Luka Mezgec (Giant-Shimano) pa 172. mesto (+11:23).

V petek bo na sporedu 157 km dolga ravninska preizkušnja med krajema Fossano in Rivarolo Canavese.