4 leta, 8 mesecev

Wilco Kelderman

Petek, 2. 8. 2013, 21.03

Kelderman z etapno zmago do rumene majice vodilnega

Nizozemec Wilco Kelderman je zmagovalec posamičnega kronometra 5. etape kolesarske dirke po Danski (2. HC). 22 letni član ekipe Belkin je pred zmago v skupnem seštevku.

Na dirki je bil po dopoldanski etapi na sporedu še posamičen kronometer, ki je bil dolg 12 kilometrov. S slednjim je najboljše opravil mladi Nizozemec Wilco Kelderman, ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Pred zadnjo etapo ima 6 sekund prednosti pred Larsom Yttingom Bakom in 15 sekund prednosti pred Mattijem Breschlom. Dirka se bo končala v nedeljo, ko bo na sporedu 165 kilometrov dolga etapa. V slednji bosta na sporedu dva leteča cilja, kjer bodo na razpolago odbitne sekunde. Dirka še ni odločena in zaključni krogi (10 krogov) v okolici Fredriksberga bodo še kako zanimivi. Kelderman ima namreč pred zadnjo etapo poleg rumene majice v lasti tudi majico najboljšega po točkah in majico najboljšega mladega kolesarja. Slovenec Marko Kump je na kronometru nekoliko hranil moči saj bo moral v zadnji etapi pomagati Breschlu.