Istrska pomlad, 2. etapa

Govekar zaostal, v deseterici zdaj Primožič

Jaka Primožič | Med deseterico pa se je prebil Jaka Primožič. | Foto Vid Ponikvar

Med deseterico pa se je prebil Jaka Primožič.

Druga etapa kolesarske dirke Istrska pomlad, ki je potekala od Novigrada do Motovuna, je spremenila vrstni red povsem na vrhu. Vodstvo je prevzel Američan Matthew Riccitello, Matevž Govekar, ki je po prologu in prvi etapi zasedal tretje mesto, pa je tokrat za najhitrejšim zaostal več kot devet minut in izpadel iz boja za vrh.

Med deseterico pa se je prebil Jaka Primožič, član avstrijske ekipe Hrinkow, ki etapo pred koncem zaseda deveto mesto, za Američanom zaostaja 42 sekund.

Etapo je sicer dobil Francoz Alex Baudin, ki se je v skupnem seštevku prebil na drugo mesto, njegov zaostanek znaša 15 sekund. Primožič je za njim zaostal 14 sekund in je zasedel 13. mesto, ciljni vzpon je končal v času osmouvrščenega. Drugi najboljši Slovenec je bil Gal Glivar (Adria Mobil) na 17. mestu.