Gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, spust

Monika Hrastnik šesta, zmaga svetovni podprvakinji

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je zasedla šesto mesto. | Foto Grega Stopar

Monika Hrastnik je zasedla šesto mesto.

Najboljša slovenska tekmovalka v gorskem kolesarstvu Monika Hrastnik je na spustu za svetovni pokal v francoskem Loudenviellu zasedla šesto mesto in s tem izenačila drugo najboljšo uvrstitev v sezoni. Slavila je svetovna podprvakinja Francozinja Myriam Nicole pred zlato s SP v Andori Avstrijko Valentino Höll.

Tridesetletnica z Lepe Njive je bila v sobotnih kvalifikacijah osma, danes pa je za dve mesti popravila svojo uvrstitev. Za zmagovalko je zaostala 7,851 sekunde.

Slavila je Myriam Nicole, ki je bila 1,1 sekunde hitrejša od Höll, tretja Britanka Phoebe Gale je zaostala slabih pet sekund.

Monika Hrastnik se letos le enkrat ni prebila v finale najboljše deseterice in zaščitenih tekmovalk, in sicer v poljski Bielsko-Biali. Najvišje je posegla v Val di Soleju sredi junija, ko je bila tretja.

Moška preizkušnja, ki se bo začela po ženski, bo minila brez slovenskih predstavnikov, potem ko Miran Vauh v soboto v kvalifikacijah ni startal. Najboljši je bil sicer Francoz Bruni.