Gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, spust

Monika Hrastnik šesta, zmaga svetovni podprvakinji

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je zasedla šesto mesto. | Foto Grega Stopar

Monika Hrastnik je zasedla šesto mesto.

Najboljša slovenska tekmovalka v gorskem kolesarstvu Monika Hrastnik je na spustu za svetovni pokal v francoskem Loudenviellu zasedla šesto mesto in s tem izenačila drugo najboljšo uvrstitev v sezoni. Slavila je svetovna podprvakinja Francozinja Myriam Nicole pred zlato s SP v Andori Avstrijko Valentino Höll.

Tridesetletnica z Lepe Njive je bila v sobotnih kvalifikacijah osma, v nedeljo pa je za dve mesti popravila svojo uvrstitev. Za zmagovalko je zaostala 7,851 sekunde. Slavila je Myriam Nicole, ki je bila 1,1 sekunde hitrejša od Valentine Höll, tretja Britanka Phoebe Gale je zaostala slabih pet sekund.

Monika Hrastnik se letos le enkrat ni prebila v finale najboljše deseterice in zaščitenih tekmovalk, in sicer v poljski Bielsko-Biali. Najvišje je posegla v Val di Soleju sredi junija, ko je bila tretja. V skupnem seštevku je ohranila sedmo mesto. Najboljša je še naprej Höll, ki ima 348 točk naskoka pred nesrečno Britanko Tahnee Seagrave. Ta je napravila napako in končala na desetem mestu.

Moško preizkušnjo je zaznamovalo deževje, ki je namočilo 2,49 km dolgo stezo v Loudenviellu. Razmere je najbolje izkoristil Francoz Benoit Coulanges, ki je slavil pred Britancem Reeceom Wilsonom in Avstrijcem Andreasom Kolbom.

Slovenskih predstavnikov ni bilo, potem ko Miran Vauh v soboto v kvalifikacijah ni startal. Najboljši je bil v soboto sicer Francoz Loic Bruni, ki je finale končal na četrtem mestu, a še naprej prepričljivo vodi v skupnem seštevku.