Dirka po Švici Mathieu Van der Poel

Torek, 8. 6. 2021, 19.03

dirka po švici, 3. etapa

Van der Poel z novo etapno zmago do skupnega vodstva

Mathieu van der Poel | Mathieu Van der Poel je dobil tudi tretjo etapo Dirke po Švici. | Foto Guliverimage

Mathieu Van der Poel je dobil tudi tretjo etapo Dirke po Švici.

Nizozemec Mathieu van der Poel je v sprintu dobil tretjo etapo 85. kolesarske dirke po Švici in prevzel vodstvo v skupnem seštevku dirke. Tekmovalec moštva Alpecin je po 182 kilometrih med Lachnom in Pfaffnauom dobil sprint pred Francozoma Christophom Loportom in Julianom Alaphilippom. Doslej je na dirki vodil domačin Stefan Küng.

Matej Mohorič Tadej Pogačar Diego Ulissi
Sportal Pogačar uperil pogled proti zmagi, Mohorič ga je zaustavil: Nismo na Touru

Van der Poel, svetovni prvak v krosu in s tem prijetna oživitev kolesarske scene, je za drugo zmago v 24 urah vnovič prejel bonus 10 sekund in ima v skupnem seštevku na prvem mestu zdaj sekundo prednosti pred svetovnim prvakom Alaphilippom ter štiri pred Küngom.

Sicer pa je bila sama etapa zelo živahna, s številnimi napadi, a je na koncu po pričakovanjih zmagovalca dal sprint glavnine.

Nizozemec je po novi zmagi oblekel tudi majico vodilnega na dirki. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nizozemec je po novi zmagi oblekel tudi majico vodilnega na dirki. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Edini slovenski kolesar Domen Novak (Bahrain) je bil na današnji etapi z zaostankom 2:39 minute 131., v skupnem seštevku pa je mesto slabši, za najboljšimi pa zaostaja že več kot 16 minut.

V sredo kolesarji zapuščajo kanton Luzern in se iz Sankt Urbana selijo v kanton Bern v 171 km oddaljeni v Gstaad. Največja prepreka bo gorski cilj druge kategoriji kakšnih 10 km pred ciljem.

Dirka se bo končala v nedeljo v Andermattu.