Thermometer Blue 0,15

kolesarjenje kolesarstvo Ion Izagirre

Torek, 26. 4. 2016, 18.57

Španec v snegu in temperaturah blizu ledišča do zmage na uvodni etapi

Španski kolesar Ion Izagirre (Movistar) je zmagovalec uvodne etape dirke po Romandiji, 3,9 kilometra dolgega prologa v švicarskem kantonu Neuchatel.

Prizorišče je tekmovalce pričakalo v zimskih razmerah; dirka je potekala na tisoč metrih nadmorske višine, kjer so kolesarje spremljali sneg in temperature blizu ledišča.

Slovenski predstavniki so zasedli mesta v zlati sredini. Simon Špilak (Katjuša), zmagovalec dirke po Romandiji 2010, je bil z 22 sekundami zaostanka 36., Matej Mohorič je zasedel 66. mesto (+ 0:27), Jan Polanc (oba Lampre Merida) pa 89. (0:34).

Drugo mesto na prologu – dirka se bo končala v nedeljo, 1. maja, v Ženevi – je zasedel eden od favoritov, Nizozemec Tom Dumoulin (+ 0:06), ostali glavni kandidati za naslov pa niso bili v ospredju. Kolumbijec Nairo Quintana je zaostal za 16 sekund, dvakratni zmagovalec te dirke Britanec Chris Froome pa je bil še deset sekund počasnejši.