14. 8. 2024,
17.58

3 ure, 16 minut

Thermometer Blue 0,25
Thibau Nys Jonas Vingegaard Jonas Vingegaard Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Poljski

Sreda, 14. 8. 2024, 17.58

Dirka po Poljski, 3. etapa

Vingegaard ostaja v rumenem, Mohorič napredoval

Thibau Nys | Belgijec Thibau Nys je dobil tretjo etapo. | Foto Guliverimage

Belgijec Thibau Nys je dobil tretjo etapo.

Slovenski kolesar Matej Mohorič (Bahrain Victorius) je v tretji etapi kolesarske dirke po Poljski zasedel osmo mesto, skupno pa je napredoval za eno mesto in je zdaj sedmi. Etapo od Walbrzycha do Duszniki-Zdroja, dolgo 156,5 km, je dobil Belgijec Thibau Nys (Lidl-Trek), žal pa so jo zaznamovali tudi številni padci. Najhuje jo je odnesel Francoz Nicolas Debeaumarche. Za zdaj se še ne ve, kakšne so bile posledice padca.

Nicolas Debeaumarche
Sportal Brutalen padec Francoza na dirki po Poljski

Danski zvezdnik Jonas Vingegaard (Visma Lease a bike), ki je bil v etapi sicer deveti v času zmagovalca in je končal eno mesto za Mohoričem, je ostal v rumeni majici vodilnega.

Za zmagovalcem Thibaujem Nysom sta etapo končala Italijan Diego Ulissi (UAE Emirates) in Nizozemec Wilco Kelderman (Visma Lease a bike). Za Nysa je današnja etapna zmaga druga na 81. izvedbi dirke po Poljski, najboljši je bil že v uvodni od Wroclawa do Karpacza.

Vingegaard ima skupno 19 sekund naskoka pred Ulissijem in 20 pred Keldermanom. Mohorič, ki brani lansko zmago na tej dirki, na sedmem mestu zaostaja 49 sekund.

V četrtek bo na vrsti četrta etapa od Kudowa-Zdroja do Prudnika, dolga 195 km.