Nedelja, 14. 10. 2018, 16.34

Bujakova sedma na kronometru narodov v Franciji

Eugenia Bujak | Eugenia Bujak je bila na kronometru sedma. | Foto BTC City Ljubljana

Eugenia Bujak je bila na kronometru sedma.

Najboljša slovenska kolesarka v letošnji sezoni Eugenia Bujak je na današnjem kronometru narodov v Franciji osvojila sedmo mesto. Na 26,45 kilometra dolgi progi v Les Herbiersu je za zmagovalko Olgo Zabelinskajo iz Uzbekistana, olimpijsko podprvakinjo iz Ria de Janeira 2016, zaostala eno minuto in dve sekundi.

Drugi čas je vpisala Danka Emma Cecilie Norsgaard, tretjega pa Francozinja Audrey Cordon-Ragot. Zaostanek prve je znašal 12 sekund, druge pa 35.

Novo bleščečo predstavo je uprizoril mladi belgijski zvezdnik Remco Evenepoel, aktualni belgijski, evropski ter svetovni prvak v vožnji na čas in cestni dirki med mladinci. Prvega zasledovalca Francoza Donavana Grondina je za seboj pustil za eno minuto in 10 sekund. Evenepoel je letos startal 47-krat, slavil pa je 36-krat.