Thermometer Blue 0

Borut Božič Cofidis

Nedelja, 14. 2. 2016, 16.37

Božič na skrajšani klasiki v Almerii do 56. mesta (video)

Enaintrideseta izvedba španske kolesarske dirke Clasica Almeria je bila zaradi močnega vetra na robu regularnosti. Zmagal je Avstralec Leigh Howard, Slovenec Borut Božič pa je zasedel 56. mesto.

Štart dirke, na kateri bi morali kolesarji prevoziti 184 kilometrsko traso, je bil zaradi močnega vetra, ki je onemogočal kolesarje in vanje nosil pesek, najprej nekajkrat prestavljen, na koncu pa je organizatorjem vendarle uspelo izpeljati klasično preizkušnjo, le da je bila ta kakšnih 50 kilometrov krajša.

Borut Božič, ki letos nosi dres francoske ekipe Cofidis, v kateri naj bi bil predvsem podpora prvemu šprinterju Nacerju Bouhanniju, je zasedel 56. mesto, za najboljšim Leighom Howardom (IAM Cycling) je kot edini slovenski predstavnik zaostal minuto in 34 sekund.

Howard je skupaj z Rusom Aleksejem Catevičem (Katjuša) in Latvijcem Aleksejsom Saramontinsom (IAM Cycling) v cilj prišel pet sekund pred prvo zasledovalno skupino, v kateri je bil tudi Bouhanni, ki je zasedel peto mesto.